Afyonkarahisar’da konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, “Erken seçime gidilmesini arzu ediyoruz” dedi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, Afyonkarahisar’da partisinin İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında konuştu. Başçı, burada yaptığı açıklamada erken seçim çağrısı yaparak, “Erken seçime gidilmesini arzu ediyoruz” dedi. 

MHP’li Taytak: Afyon’daki sulama sistemleri ve göletler tamamlanmalı MHP’li Taytak: Afyon’daki sulama sistemleri ve göletler tamamlanmalı

Başçı'nın toplantıda söyledikleri özetle şöyle:

DÜNYANIN EN GERİ KALMIŞ 10 ÜLKESİNDEN BİRİYİZ

Afyon’daki sıkıntıları konuştuk konuşmaya devam edeceğiz. Son 4-5 yıldır ülkemiz kaos içerisinde. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin artık çok farklı şekilde uçuruma götürüyor. Bu sistemin oylamasında Türkiye bu sistemde Türkiye ilk 10 ülke arasında olacak, döviz sorun olmayacak, gelişmiş ilk 10 ülke arasında olacak deniliyordu. Maalesef dünyanın en geri kalmış 10 ülkeleri arasında yer aldık. Dünyada enflasyonu en yüksek 6-7 ülkeden birisiyiz.

-Erken seçime gidilmesini arzu ediyoruz.

-Çaresizlikten insanlarımız intihar ediyor. Emniyet içerisinde, kamu içerisinde intiharlar çok yoğun. Malum basın bunları dile getirmiyorlar. Bu ülkenin sıkıntılarını dile getirirlerse çok daha farklı olurdu.

-AK Parti’nin önümüzdeki dönemde HDP ile ittifak yaparlarsa bundan şaşırmayın.

AFYON'A 2018'DEN BERİ YATIRIM GELMİYOR

-Afyon’da ben şunu gördüm. Burada geçmiş dönemde yatırımlar törenlerle temeli atılan maalesef yatırımların yarım kaldığını bir adım gitmediğini 2018’den beri en ufak bir çalışma yapılmadığını il başkanımız dile getirdi. Afyon Şuhut yolunun kaldığını, hızlı trenin kaldığını, buna benzer yatırımlar savsaklanıyor. Burada bir havaalanı yapıldı. Yap işlet devret modeliyle yapıldı. Şimdi o havaalanının çalışmadığını görüyoruz. Bunlar sorgulanmalı. Bir havaalanı yapılacaksa onun önce fizibilitesi yapılır. Havaalanı yapılması gerekirse o havaalanı yapılır. Müteahhitleri zengin etmek için yapılan çalışmaların fiyasko ile sonuçlandığını görüyoruz.

VEYSEL EROĞLU'NA GÖNDERME

-Eski Bakan Veysel Eroğlu… Kendisi Afyonlu… Sık sık İMF’den borç almadık para verdik diyordu. Kendi ağzından ben bunu defalarca duydum. Londra’da tefecilerden para toplamaya çalışıyorlar. Birleşik Arap Emirlikleri’nden para almak için atmadığımız takla kalmadı.