Karmod'dan sokak köpekleri için prefabrik hayvan barınağı projesi Karmod'dan sokak köpekleri için prefabrik hayvan barınağı projesi

İl Başkanı Muhammet Mısırloğlu, Dernek başkanı Bekir Döner ve dernek yönetim kurulu ile bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, Tüm emekliler derneğinde yaptığı açıklamada, "Emeklilerimiz açlık sınırının altında mücadele etmek zorunda kalıyor ve bu durum sadece onları değil, onların torunları da dahil olmak üzere ailelerin tüm bireylerini etkiliyor" dedi. Durumun toplumun her kesimini etkilediğini sözlerine ekleyen Mısırlıoğlu, tüm toplumun bir şekilde emeklilerin sorunundan etkilendiğine dikkat çekti.

Emeklilerin Her Zaman Yanındayız

"Türkiye'deki orta kesim artık yok" diyen Mısırlıoğlu, vergi ve gelir açısından orta sınıfın daha önceki yıllarda ülkeyi ayakta tutan bir yeri olduğunu ifade etti. Günümüzde ise hükümetin alım gücü düşük kişilere karşı yaptığı politikalara karşı eleştirilerde bulundu. Mısırlıoğlu, siyasetçiler olarak her platformda emeklilerin sıkıntılarını dile getirme çabasında olduklarını söyledi. Emeklilerin yaşadığı maddi zorlukları ve alım gücünün sürekli azalan yapısını vurgulayarak, yükün hafifletilmesi için toplumun tüm kesimlerinin baskı yapması gerektiğini belirtti. İYİ Parti olarak emeklilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Mısırlıoğlu, mecliste verdikleri önergelerin iktidar tarafından reddedildiğini ve bu sorunu çözme noktasında sundukları çözüm önerilerinin de kabul edilmediğini bildirdi. Son olarak tüm emeklilere; İYİ Parti'nin daima yanlarında olduklarını ve ihtiyaç duyulduğunda bir telefon kadar yakın olduklarını ve sorunları her platformda dile getireceklerini ifade etti.

Ekonomik Sıkıntıların Göbeğindeki Türkiye'nin İyileşme Şansı

Tüm Emekliler Derneği Başkanı Bekir Döner, İyi Parti'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Emekli Derneklerinin emekliler tarafından nüfusun önemli bir kısmını temsil eden bir kuruluş olduğunu belirtti. Türkiye genelinde 16,5 milyon emekli vatandaş olduğuna, eşleri, aileleri  dâhil edildiğinde bu sayının 32 milyona çıktığına dikkat çekti. Döner, açlık sınırının 16 bin lira olduğunun altını çizerek, emeklilerin maaşlarının zorluklarla dolu olduğunu belirtti.

Tasarruf Tedbirleri Yetersiz

Başkan Döner, hükümetin ekonomik stratejisi konusunda eleştirilerde bulundu. Özellikle tasarruf tedbirlerinin yetersizliği konusuna değinerek, bunun sergiledikleri "göstermelik" tedbirler olduğunu vurguladı. İsveç ve Almanya başbakanlarının bisiklet kullanmasını örnek göstererek, Türk bürokratlarının lüks araç kullanmasına atıfta bulundu. Çiftçilerin durumunun da kötüleştiğini belirterek, hayvancılığın bitme noktasına geldiğini dile getirdi.

Whatsapp Image 2024 06 02 At 16.30.13 2

Bir Aracın Yakıt Deposunu İki Defa Doldurmaya Anca Yetiyor

Kendisinin siyasetin içinden geldiğini belirterek, iktidarın halkın yaşadığı ekonomik yoksunluktan ne kadar haberdar olduklarını sorguladı. Başkan Döner, ülkenin zor durumunu anlatarak, geçmişteki enflasyon dönemlerini bile nostaljik olarak hatırladığını, alım gücünün o dönem daha iyi olduğunu ifade etti. Emeklilerin aylık gelirlerinin bir aracın yakıt deposunu iki defa doldurmaya anca yettiğini vurgulayarak, maaşların düşük olduğunu dile getirdi. Toplumsal bir hareketin ve birlikteliğin gerekliliğini de vurgulayarak, ülkenin önemli bir kırılmada olduğunu belirterek emeklilerin sesi olan başkan Mısırlıoğlu ve yönetimine tekrar teşekkür etti.

Muhabir: Kudret Kuş'un Haberi.