Tarım alet ve makinelerinde günden güne gelişerek Türkiye’de ve Avrupa’da önemli bir marka haline gelen Elibol Tarım Makineleri, Türkiye’de ilk ve tek olan yeni ürününü tarım sektörüne sundu.

Yaklaşık 61 yıllık bir marka olan Elibol, “kaliteyi güven yaratır” prensibiyle tüm çiftçilerin gönül rahatlığı ile kullanabileceği dayanıklı sınıfının en iyisi haşbay hareket sistemi patentli full otomatik haşbaylı balya makinesini daha önce üreterek çiftçilerin hizmetine sunmuştu. Bu defa da yine bir ilk olan “Her biçere uyumlu silaj makinesi” üretmeyi başardı.  

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİYLE LİDER 

1960 yılından beri faaliyet gösteren ve tarım aletlerinde ileri teknoloji sloganıyla günümüze kadar bir çok yenilikler ve ilklerle tarım sektöründe ülkemizde adından sıkça söz ettiren Elibol Tarım Makineleri, imalatına Kırıcılı Sistem Ayçiçek Hasat Tablası, Yan Burgulu Helezonlu Mısır Hasat Tablası, Balya Makinesi, Yem Karma Makinesi, Taş Toplama Makinesi, Sıvı Gübre Dağıtma Tankı, Sap Toplama Makinesi, Yeşil Yem Bitkileri Rulo Poşetleme Balya Makinesi, Meyve Toplama Römorku, Katı Gübre Dağıtma Römorku, Bahçe Gübre Dağıtma Römorku, Dal Ögütme Makinesi, Sap Parçalama Makinesi, Patates ve Pancar Otu Temizleme Makinesi gibi geniş ürün yelpazesiyle gelişen ve değişen teknolojiyi yakından takip ediyor. 

Kaliteli ham madde kullanımı ve konusunda uzman personel ile çalışarak kaliteden ödün vermeyen Elibol Tarım Makineleri, Türkiye genelindeki yetkili servisi ve bayileri ile çiftçilere satış sonrası sorunsuz hizmet veriyor.

AFYON İÇİN GURUR VESİLESİ

Elibol Tarım Makineleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Elibol, şunları söyledi: “Çiftçilerimize yeniyıl müjdesi veriyoruz. Yılların verdiği bilgi ve birikimle, uzun uğraşlarımızın sonucunda çalışmalarımızda başarıya ulaştık. Çiftçilerin zaman ve yakıttan tasarruf etmesini sağlayacak, patent ve sınai mülkiyet hakları alınmış olan, her türlü marka biçerdövere uyumlu 4-5-6-8 sıralı slaj tablası makinemizi üretmiş bulunmaktayız. Çiftçilerimizden aldığımız destekle hergün büyüyen, yaptığımız yeniliklerle sektörün öncü firması olarak bu haklı onuru ve tarifsiz gururu kamuoyuyla paylaşmak istedik. 

23 ÜLKEYE İHRACAT YAPILIYOR

Ürünlerimizde kullandığımız parçalarda kaliteden ödün vermiyoruz. Ülke genelinde bulunan geniş servis ve bayi ağımızla çiftçilerimize satış sonrası da kesintisiz hizmet sunuyoruz. Sektörümüzdeki diğer firmalarla etik koşullarla rekabet ediyoruz.  Ülkemizde düzenlenen tarım fuarlarına katılarak ürünlerimizin tanıtımını yapıyoruz. 

Kapalı alan 13500, açık alan 23000 metrekare olan fabrikamızla Türk çiftçisine hizmet vermekten onur ve gurur duyuyoruz. Gelişen teknoloji ile yeni ürün ve arge çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Birçok icat yenilik ve ilklere imza atmak bizim için çok kolay ve gurur vesilesidir. Aslında bu durum Sandıklı ve Afyonkarahisar için bir övünç vesilesi olmalıdır. Elibol Tarım Makineleri, 23 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı ve istihdam sağlamaktadır. Afyon’umuzun tarım sektöründe dışardaki yüz akıdır. Afyon’umuz gururla temsil etmektedir. Türkiye’de ilk ve tek olan “her biçere uyumlu sıralı silaj makinesi” tüm çiftçilerimize hayırlı olsun.”