Etkinlik çerçevesinde saygı duruşunun ardından, işaret diliyle İstiklâl Marşı okundu. Ardından İstiklâl Marşı Korosu’nda yer alan işitme engelli öğrencilere teşekkür belgeleri verildi. Anadolu Üniversitesi EEYO Müdürü Doç. Dr. Zehranur Kaya’nın açılış konuşmalarını yaptığı etkinlikte EEYO’nun çeşitli bölümlerinde öğrenim gören son sınıf öğrencileri staj hikayelerini katılımcılarla paylaştı.

“Öğrencilerimize destek olmak amacıyla staj koordinatörlüğü birimini kurduk”

Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu olarak 2015 yılından bugüne 9 büyük staj sunumu gerçekleştirdiklerini aktaran Doç. Dr. Zehranur Kaya, entegrasyon çerçevesindeki öğrencilere destek sağlamak amacıyla staj koordinatörlüğü kurulduğunu ifade ederek, "Son sınıftaki öğrencilerimizin iş hayatına atılacak olmalarından dolayı çalışma ortamını daha yakından tanımak ve tanıtma hedefiyle gerçekleştirilen ve 2015’ten bugüne devam eden staj sunumu etkinliklerimize çok önem veriyoruz. Stajlar, öğrencilerimizin ilk iş deneyimi olması sebebiyle çok değerli. Yönetim olarak staj süreçlerinde başından sonuna kadar öğrencilerimiz yanında yer alıyoruz. Desteğimizin devamlı ve sağlıklı olması adına staj koordinatörlüğü birimimizi kurduk ve şu haliyle Anadolu Üniversitesi’nin en aktif birimlerinden olduğunu büyük bir gururla belirtmek isterim. Bu bağlamda başta Anadolu Üniversitesi, Engelliler Entegre Yüksekokulu ve İdari Meslekler Bölümü Staj Koordinatörü Öğr. Gör. Gökçen Abalı olmak üzere emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim" dedi.

EEYO Uygulamalı Güzel Sanatlar Bölümü, Bilgisayar Kullanımı Bölümü, Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümünde öğrenim gören öğrenciler staj deneyimlerine dair bilgileri paylaştı. Öğrencilerin sunumlarının ardından, Doç. Dr. Zehranur Kaya, iş birliklerinden dolayı ANAKARİYER teşekkürlerini sundu. İHA