Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Özer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, İdare ve Denetim Müdür V. Abdurrahman Özdilekler ile ilgili kurum müdürleri ve muhtarlar hazır bulundu.

Muhtar Bilgi Sistemi’ni Bilinçli Kullanalım

Yılda en az bir kez de olsa muhtarlarla bir araya geldiğini söyleyen ve Muhtar bilgi Sistemi konusunda bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Muhtar Bilgi Sistemi sizin bundan sonraki işinizi kolaylaştıracak. Bu sistemi iyi kullanmanız gerekiyor. İhtiyaçlarınızı anında iletebilme ve takip edebilme imkânı var. Her konuda olduğu gibi bu sistemi de bilinçli kullanmak gerekiyor. Bilinçli kullanılmadığı zaman sistem ne kadar iyi olursa olsun verim alınamaz. Bu açıdan dikkatli olalım.” dedi.

Her Geçen Gün Bir Önceki Günden Daha İyiye Gidiş Var

Afyonkarahisar’ın her geçen gün iyiye gittiğini ve sorunların hızla çözüme kavuştuğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Köy ve mahallerin sorunlarını sizlerle bir araya geldiğimiz toplantılarda çözmeye ve tartışmaya çalışıyoruz. Afyonkarahisar her geçen gün daha iyiye doğru hızla ilerliyor. Köylerimizde de, şehir merkezinde de problemler var ancak çözülemeyecek problemler değil. Problemleri çözme noktasında da ilgili arkadaşlarımızın çalışmaları ve gayretleri devam ediyor. Her geçen gün bir önceki günden daha iyiye doğru gidişimiz var. Tüm rakamlar bunu açıkça ortaya koyuyor. Asayiş başta olmak üzere, refah düzeyinin artması, köy ve mahallerimizin de bu doğrultuda daha yaşanabilir duruma gelmesi için arkadaşlarımızın gayretleri devam ediyor. Ben tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Herkes Üzerine Düşeni Yaptığında Başarı Gelir

Başarının bir ekip işi olduğunu söyleyen Vali Tutulmaz: “Siz muhtarlarımızın köylerinize, mahallerinize iyi hizmet verme noktasında gayretleri sürüyor. Bu başarılar bir ekip işi, biz hepimiz bir ekibiz. En ücra köşedeki ekibimizden Valiye, kadar herkes işin bir ucundan tutuyor. Böyle de olması gerekiyor. Herkes üzerine düşeni yaptığında başarı beraberinde gelir. Size verilen makamlar emanet makamlar. Bu görevlerde bulunduğumuz süre içerisinde vatandaşlara en iyi hizmeti nasıl yapabiliriz bunun düşüncesi içerisinde olalım. Bunun yöntemi de empati yapmaktan geçiyor. Biz kendimizi o beldenin bir kişisi olarak değerlendirir, benim Muhtarım, benim Valim, benim Başkanım bana nasıl hizmet etsin diye kendimize soru sorarsak çalışmamızın ölçüsünü bulmuş oluruz. Benim muhtarım bana nasıl davransın, jandarmam, emniyetim, milli eğitim, sağlık ve diğer alanlarda hizmet sunanlar bize nasıl davransın diye bir soru sorduğumuzda davranışın ölçüsünü buluruz. Bize nasıl davranılmasını istiyorsak millete öyle davranırsak bu işi çözeriz” ifadelerini kullandı.  

Silah Sıkma Olayını Bitirmekte Kararlıyız

Afyonkarahisar’da şuana kadar bir sıkıntı yaşanmadığını dile getiren ve ufak çaplı sıkıntıların da çözüldüğünü söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz. “Toplumda herhangi bir gerginlik yaratmadan köylerimiz olsun, mahallelerimiz olsun, merkezde olsun, ilçelerimizde olsun. Çalışmalarımızı gayretli ve verimli bir şekilde hep beraber bir ekip olarak yürütüyoruz. Ben bu gayretlerinizden dolayı, çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Düğün ve eğlencelerde silah sıkmayla ilgili sıkıtılar var. Köy muhtarlarımız biraz daha iyi ama beldelerimizde sıkıntılar var. Bundan sonra kararlıyız, kararımızı biraz daha katı hale getirerek uygulayacağız. Bu silah işini bitireceğiz. Yani şuanda yüzde 10’lara düştü. Bunu da bitirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Vatandaşı Yeni Kimliğe Geçişe Yönlendirelim

Son olarak yeni kimlik kartları değişimleri konusunda muhtarları bilgilendiren Vali Mustafa Tutulmaz. “Yeni kimlik kartı değişimleri merkez hariç diğer 6 ilçede bitti. 5 ilçede 1-2 ay içerisinde bitecek. 12 ilçede tamamlanmış oluyor. Geriye 5 ilçe kalıyor. Bunlardan merkezde oran yüzde 61’de. Bizim bunu çözmemiz gerekiyor. Kimlik değişimleri konusunda vatandaşları uyaralım” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz, toplantıda muhtarların taleplerini dinleyerek, kendisine iletilen istek, talep ve sıkıntılara çözümler üretti.