SAHADA ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

Dinar bölgesinde bulunan belediyelerin katı atıklarının Afyonkarahisar Merkez’de bulunan Katı atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisine taşınmasını sağlamak amacıyla Dinar Katı Atık Aktarma İstasyonu yapılacak alanın yer seçimi yapılarak, projelendirilmesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan projelerin onaylanmasının ardından Dinar Katı Atık Aktarma İstasyonu Yapım İşi ihalesine çıkıldı.

VAHŞİ DEPOLAMAYA SON VERİLECEK

            Sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte sahada çalışmalara başlandı. Dinar Katı Atık Aktarma İstasyonunun 2020 yılı Mayıs ayı içerisinde tamamlanarak işletmeye açılması planlanıyor.Dinar Katı Atık Aktarma İstasyonunun işletmeye alınması ile birlikte Dinar, Dazkırı, Başmakçı, Evciler, Tatarlı, Kızılören ve Haydarlı Belediyelerinde oluşan katı atıkların vahşi depolanmasına son verilecek ve Çevre Mevzuatına göre bertarafı sağlanacak.

 Birlik Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Dinar bölgesinde bulunan belediyelerin üyeliği ile Çevre Hizmetleri Birliği tüm il geneline hizmet verir ifade edilirken, “Böylece il genelinin tamamında katı atıkların vahşi depolanması sonucunda meydana getirdiği toprak, su, hava ve görüntü kirliliği gibi çevre kirliliğine son verilecek. Yaşanılabilir bir çevre için Çevre Hizmetleri Birliği olarak çevreci projelere imza atmaya devam edeceğiz” denildi.