Partiden yapılan açıklama şöyle: 

Kurtuluş Savaşı'nı zafere götüren, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan bir ulusun kaderine yön verildiği Büyük Taarruz yıldönümünde Şuhut’ta, Çakırözü köyünde ve Kocatepe’deki etkinliklere DEVA Partisi il teşkilatı olarak  o günkü  coşku ve heyecanla katıldık. Büyük taaruzun yıldönümünde Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm gazi ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Genel başkanımız sayın Ali Babacan’ın zafer haftası dolayısı ile paylaştığı mesajıda  siz değerli basın mensupları ile paylaşmak istiyoruz.

Milletimiz, 99 yıl önce yaşadığı bunca zorluğun içinde işgale karşı çetin bir mücadele ortaya koydu. Mücadelenin merkezi sadece meydanlar değildi, mücadele Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden yönetildi. Savaş koşullarında dahi ortak akıl ve istişare kültüründen vazgeçmeden, bu topraklarda yaşayan herkesin, yurdun dört bir yanında kenetlenerek büyüttüğü Millî Mücadele 30 Ağustos’ta zaferle taçlandı.

Büyük Taarruz’u komuta eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm gazi ve şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum.