Deva Partisi’nin İhsaniye İlçesi 1’nci Olağan Kongresi gerçekleşti. Toplantıya İl Başkanı Kadir Daylık, Partinin Kurucular Kurulu Üyesi Hatice Dudu Özkal ve partililer katıldı. 

Burada konuşan Deva Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Dudu Özkal, şunları söyledi: 

SEÇİMLERE GİRMEYE HAK KAZANDIK

Deva Partisini 90 kişilik yürekli insan Mart ayında Memleketin kötü gidişatına dur demek adına insiyatif ortaya koydular. Yeni siyaset anlayışı ile kurulan Deva Partisi rekor bir sürede 41 ilde kongre yaparak 1 Temmuz itibari ile seçimlere girmeye hak kazanmıştır. 

İHSANİYE KONGRESİ İLK SEÇİMLİ KONGREDİR

İhsaniye Kongresi Deva Partisi  için Afyonkarahisar’da ilk seçimli ilçe kongresi olması hasebiyle tarihi bir önemi var.  Kongrelerimizi diğer ilçelerimizide tamamlayıp Afyonkarahisar ve memleketin önündeki sorunlara çözüm için sahalarda olacağımızı milletin sorunlarını sadece dinlemek değil politika geliştirmekte aktif olacağımızı belirtmek isterim. İhsaniye ilçe başkanlığına seçilen Ahmet Çakar ve yönetimini tebrik ederim. Rabbim yollarını açık etsin” dedi.

62 YILDIR DEĞER VERİLMEMİŞ

DEVA Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Daylık ise kongrede konuşarak İhsaniye’nin 62 yıldır bu ilçeye değer verilmediğini söyledi. Daylık: “1942 yılına kadar köy olarak kalan İhsaniye ilçemiz 1 Nisan 1959 yılında ilçe olmasına karar verildiği tarihten bu güne geçen 62 senede maalesef pek fazla değer verilmemiş ilçemiz için önemli adımlar atılmamıştır. Şu ana kadarki hükümetinin iktidar dönemlerinde de bu topraklara verilmeyen değer, bugünlere kadar kaderine terk edilmiş bir ilçe olmasını maalesef beraberinde getirmiştir.”

HAVA ALANI KEŞKE BURAYA YAPILSAYDI

Daylık, Kütahya’nın Altıntaş ilçesine yapılan havaalanının İhsaniye Bölgesi’ne yapılması gerektiğini ifade ederek, “Keşke mevcut hükümet yol yaptırımlarına yaptığı ödenekleri bu bölge insanı içinde yapsaydı, keşke kütahyaya giderken, Bilecik’e giderken, İstanbul’a giderken İhsaniye ilçemizde mola vermeden gidilmeseydi. Altıntaş ilçesine yapılan Hava Limanı kekse bu coğrafyada yapılsaydı bügün Gazlıgöl Turizmde üvey evlat ilan edilmeseydi. İlçemizin ve bu coğrafyanın gelişmesine katkı sağlansaydı. Böylece ülkemiz kazansaydı, Afyonkarahisar kazansaydı, ilçemiz kazansaydı.” Dedi

Seçimli kongre sonucunda Ahmet Çakar, Ihsaniye İlçe Başkanı oldu.