Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hikmet Bülbül, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’ya yüklenerek, “Vatandaş sayenizde Afyonkarahisar’dan giden baş müdürlüklerin, satılan SEKA, şeker fabrikalarının, işletmelerin hepsinin hesabını önümüzdeki ilk seçimde soracak” Bülbül, sözlerini CHP’nin sık sık kullandığı “geliyor gelmekte olan” sözüyle noktaladı.

Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hikmet Bülbül’ün açıklamaları şöyle:

AK Partili Yurdunuseven: 6'lı masa benzeri koalisyonları da tarihe gömdük AK Partili Yurdunuseven: 6'lı masa benzeri koalisyonları da tarihe gömdük

ALİ ÖZKAYA’NIN SÖYLEDİKLERİ

Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya bayram konuşmasında “Allah birliğimizi daim etsin, bizi eleştirip laf söyleyenler bu Afyonkarahisar’da hangi akılı çivilerinin olduğunu söylemesi lazım” dedi.

Yine iktidara yakın anket şirketlerinin ifade ettiği gibi 218 genel seçimlerinde ittifak olarak yüzde 69.5, parti olarak yüzde 55 olan AK Parti bugün Afyonkarahisar’da yerel basınımızın da yayınladığı anket sonuçlarına göre yüzde 41’e düşmüş durumdadır.

VATANDAŞ BU EĞLENCEYİ BİTİRDİ

Vatandaş AK Parti ile ilgili eğlenceyi bitirse de anlaşılıyor ki AK Partililer yalan yarışlı eğlencelerini bitirememişler. Bir vatandaş CİMER'e son 18 yılda satılan fabrikalar ve kurumların listesini soruyor. CİMER'den gelen en basit haliyle derine inmemiş yüzeysel liste, “AKP'nin son 18 yılda sattıklarının 8 termik santral, 9 hidrolik santral, 10 şeker fabrikası, 15 tekel binası, Sümer holdinge bağlı 9 işletme, 11 liman, Linyit ve bakır işletmeleri, demir çelik fabrikaları, kağıt fabrikaları, Petkim , Türk Telekom , Tüpraş, Gübre fabrikaları ve bu basın açıklamasına sığmayacak kadar sattıklarının” CİMER’in kayıtlarında mevcut olduğunu söylüyor.

ALİ BEY SATTIĞINIZIN YERİNE NE KOYDUNUZ

Ali Beyyy, bu kadar sattığınızdan sonra yerine ne koydunuz diye adama sorarlar? Kaç SEKA, kaç şeker, kaç baş mühendislik koydunuz iktidarınızda bu kente? Vatandaş sayenizde Afyonkarahisar’dan giden baş müdürlüklerin, satılan SEKA, şeker fabrikalarının, işletmelerin hepsinin hesabını önümüzdeki ilk seçimde soracak. Artık AK Parti için film koptu, eğlence bitti. İnanmayan çarşıya pazara çıkacak, fiyatlara bakacak, vatandaşı dinleyecek. Bu bayramda da konuştunuz, eğlendiniz ama gelecek bayramda karşılığını muhakkak alacaksınız. Çünkü geliyor gelmekte olan.