AFSÜ’den Prof. Dr. Yıldırım, 10 Ocakta meydana gelen ve çok sayıda çocuğun vücutlarında meydana gelen yaralar hakkında konuştu. Yıldırım, net bir şekilde olayın kimyasal maddeden kaynaklamadığını söyledi.

KİMYASAL YARALAR DAHA YUVARLIK GÖRÜLÜR

 Yıldırım, kimyasal yaraların daha yuvarlak şekilde görüleceğini söyleyerek,

'Yaraların bazılarının düz çizgi şeklinde olması dikkatimizi çekti. Bu şekilde keskin sınırlı olan bir yara, kimyasal ya da alev sonucu oluşmuş olamaz. Kimyasal yaralar daha yuvarlaktır. En büyük yarası olan bir çocuğumuz zaten buzun üzerine düştüğünü dile getirmiştir. Bu yaraların buza düşme yada  çarpma sonucunda ortaya çıkan travma veya birbirlerine buz parçası atmaları sonucu oluşan yaralar olduğunu düşünüyoruz' diye konuştu.

KİMYASAL OLSA ELLERDE NEDEN YANIK YOK?

Yaralanmalarla ilgili sosyal medya ve bazı mecralarda üretilen gizemli senaryoların asılsız olduğuna işaret eden Prof. Dr. Yıldırım, şu bilgileri verdi:

Kimyasal yanık söylentilerine de yanıt veren Prof. Yıldırım, “Kimyasal olsa ellerin de de yara olması gerekir. Çocuklar elleriyle tutmadı mı bu karı? Peki neden ellerinde bir yara yok? Soğuk yanığı da değil. Çünkü ayak parmaklarında bir problem yok. Endişelenecek bir durum kesinlikle yok.'