Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı seçimi 12.06.2024 tarihinde yapıldı. Tek adayla gerçekleşen seçimde Cumhuriyet Halk Partili kadınlar uyum içerisinde çalışma mesajı verdiler.

Seçimde Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine seçilen Burcu Gül Didem Kocabal şöyle konuştu.

“Bu memlekete kadın eli değecek" diyerek çıktığımız yolda başarılı olduk. Afyonkarahisar’da ilk
defa CHP kazandı. Sayın Belediye Başkanımız Burcu Köksal Afyonkarahisar’ın ilk kadın belediye başkanı oldu. Bu zaferin ışığında, kadınların siyasette daha etkili olduğu, listelerdeki sayılardan ibaret olmadığı, kadınlarımızın başarı hikayelerinin kahramanı olduğu bir siyaset sahnesi insa etmek amacındayız.

Whatsapp Image 2024 06 13 At 14.08.00

- "İnsanlara Cumhuriyet Halk Partisi’nin onların partisi olduğunu hatırlatacağız"

Merkez ilçemizde yaklaşık 2000 üye olmasina rağmen bu sayinin yalnızca 600 kadarı kadin üyemizden oluşmakta. Çalıştığımız dönem sonunda bu sayinin en azından eşit olması hedefindeyiz. Kadin Kolları aynı zamanda partimizin insana dokunan taraflarından biri. Siyasi partiler ile aileler arasında, insanlara Cumhuriyet Halk Partisi’nin onların partisi olduğunu hatırlatacağız. Biz, kadın kolları aracılığı ile insanlara Cumhuriyet Halk Partisi’nin onların partisi olduğunu anlatacağız. Biz Ayşe ablamıza da, üniversiteli Ezgi kardeşimize de bunu anlatacağız.

Erkmen Belediye meclis üyeliği adaylığım sırasında kah beraber çalıştığım, kah parti emektarı olduğunu bildiğim genç, dinamik, çalışkan ve istekli yol arkadaşlarımız ile bir ekip oluşturduk. Ve inanıyorum ki, kimsenin boyunduruğu altına girmeden; yalnızca partimiz, şehrimiz ve ülkemiz için siz değerli kadın üyelerimiz ile el ele güzel işlere imza atacağız.

Afyonlu muhtar aldı eline mikrofonu, ağzına ne geldiyse saydı: “Bıktım bu işten” Afyonlu muhtar aldı eline mikrofonu, ağzına ne geldiyse saydı: “Bıktım bu işten”

Birlikte oluşturacağımız kadın gücü için çok heyecanlıyım. Burada bizlerle olduğunuz için, destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim, saygılarımı sunarım."

Afyonkarahisar Merkez İlçe Kadın Kolları Yönetim listesi ise şu şekilde oluştu;

Başkan- Burcu Gül didem Kocabal

Asil Yönetim Kurulu: İlayda Berberoğlu, Hülya Çolak, Gözde Durak, Ferah Yalçın Kol, Gizem Korkmaz, Sabire Manka, Nilgün Saygı, Muazzez Seyrek, Tutku Taşer, Sibel Özen Taşkın

Yedek Yönetim Kurulu:  Gamze Kılınç, Filiz Öztürk, Ülkü Zeybek, Zemiye Mesci, Saliha Kılınçarslan, Sultan Kılıç, Ayşe Dudu Dönmez, Cennet Yaşayacak, Ayşe Andaç Kunt, Esin Yılmaz

Muhabir: Kudret Kuş