Özge Nur Ölmez, Cumhuriyet'in yeni yüzyılında yeni bir siyaset anlayışını yerleştirmek ve toplumsal birlikteliği en üst düzeye çıkarmak için yola çıktıklarını belirtti: "Bu yolda önce parti kadrolarımızda değişimi sağladık. Yorucu ama bizim için çok önemli bir yerel seçim dönemine girdik. Bu seçim döneminin sonunda Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında yaptığımız çalışmaların karşılığını Türkiye’nin birinci partisi çıkarak aldık. Güzel ülkemizi sosyal belediyecilik kavramıyla tanıştırdık."

"Cumhuriyet Halk Partisi İktidara Yürüyecek"

Ölmez, CHP'nin gençleşen kadrolarıyla iktidara yürüyerek, Türkiye'nin hak ettiği gibi yönetileceğini vurguladı: "Cumhuriyet Halk Partisi gençleşen kadrolarıyla iktidara da yürüyecek, Türkiye’miz hak ettiği gibi yönetilecek, 86 milyon vatandaşımızın hakkı kimseye yedirilmeyecektir. Bu yolda bizimle yürüyen ve yürüyecek olan vatanımın her bir evladına teşekkürü bir borç bilirim."

"Kadınlar Toplumumuzun Hayat Damarıdır"

Kadınların toplumdaki yerinin önemine değinen Ölmez, kadınlara yapılan haksızlıklara dikkat çekti: "Maalesef ki içinde bulunduğumuz süreçte, kadınlara ikinci sınıf insan muamelesi yapılmak istenmekte. Birçok sektörde kadınlarımız eşit işe rağmen eşit maaş ve hak alamamakta. Ancak unutmayalım ki kadınlar toplumumuzun hayat damarıdır. Kadınlarımızın yegane eseridir zira bir kadın bir toplumu büyütür ve yetiştirir."

"Omuz Omuza Yürüyeceğiz"

Özge Nur Ölmez, kadınların haklarını savunmak için omuz omuza mücadele edeceklerini belirtti: "Ülkemize dayatılan bu karanlığa karşı omuz omuza, yüksek sesle ve elimizde Cumhuriyet’in meşalesiyle yolumuzu aydınlatarak yürüyeceğiz. Ve size söz veriyorum, asla yalnız yürümeyeceğiz."

"Aydınlanma Devriminin Ateşini Yeniden Yakacağız"

Ölmez, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında aydınlanma devriminin ateşini yeniden yakmaya hazır olduklarını ifade etti: "Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmaya, özgür, adil, zengin, demokratik, tam bağımsız ve güçlü Türkiye’yi inşa etmeye kararlıyız. Bu süreçte memleketimizin her bir bireyinin düşüncesine, fikrine kulak verecek, güçlü Türkiye hedefimize el ele vererek ulaşacağız."

İYİ Parti'nin Afyonkarahisar İstişare Kampı Başlıyor: İşte Kampın Tüm Detayları İYİ Parti'nin Afyonkarahisar İstişare Kampı Başlıyor: İşte Kampın Tüm Detayları

"Kadınlarımız Asla Yalnız Yürümeyecek"

Seçimi kazandığı takdirde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir." sözünü kendine yol haritası olarak belirleyeceğini vurgulayan Ölmez: "Bu memleketin kadınları yaralarını Cumhuriyet’in eliyle saracak, sesini Cumhuriyet’le duyuracak ve nice güzel işlere Cumhuriyet’in kalemiyle imza atacaktır. İşte Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak tüm bu zamanlarda tüm kadınlarımızın yanında olacağız. Memleketimizin hiçbir kadını asla yalnız yürümeyecek." Özge Nur Ölmez, CHP Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkanlığı adaylığını açıklarken, Cumhuriyet'in yeni yüzyılında kadınların toplumdaki rolünün önemine ve CHP'nin toplumsal birliktelik hedeflerine vurgu yaptı.

Muhabir: Elif Türkeşsiz