CHP'lilerin 30 Ağustos resepsiyonuna katılmamasını Afyon Postası'ndan Gazeteci Nail Azbay köşe yazısında eleştirmişti. Azbay'ın bu eliştirilerine yanıt veren CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, bu resepsiyona neden katılmadıklarını şu sözlerle açıkladı:

GEÇEN SENE DAHA AZ KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Geçen sene 30 Ağustos tarihine bakın. Covid-19’dan hayatını kaybeden kişi sayısı 48’ydi. Bu sene 235 kişi. İçişleri Bakanlığı genelge yayınladı. Yasak dedi. Kocatepe’ye yürümek istedik. Olmaz dedile.r Biz yasakları tanımadık. Zifiri karanlıkta yürüdük. Arkasından coşkuyla kutladık. 

SÜREKLİ KARAR DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

Bu sene valiliğin son güne kadar kararı belli değildi. Yapalım mı yapmayalım mı denildi. Biz İl Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı ve Şuhut İlçe Başkanlığı olarak karar aldık. Bu karar sonuna kadar geçirlidir. Örgütlerimizi bilgilendirdik. Biz elbette Cumhuriyet Resepsiyonunda olmaktan gocunmayız. Ancak bu protesto anlamı taşımasın. Elbette protesto yapılacaksa yaparız. Bu sefer sürekli saatler değişti, kararlar değişti, her şey değişti. Biz aldığımız kararı uyguladık. Her hangi bir art niyet aranmasın.