CHP’li Görgöz’ün açıklamaları şöyle: 

DAHA FAZLA BORÇLANDIRMAYI İMA EDİYORLAR

Biliyorsunuz Danıştay Kentsel Dönüşümle ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldı. Bu karara rağmen Afyon Belediye başkanı, “kentsel dönüşümden vazgeçmeyeceğiz” diyor. Üstelik son aylarda inşaat maliyetleri arttığı için, projenin daha önce açıklanan şartlarda yapılamayacağını söylüyor. Buradan şunu anlıyoruz; aylar önce, hak sahiplerinin arsalarını evlerini alıp üstüne yıllarca borçlandırarak ev sahibi yapacaklarını açıklamışlardı. Şimdi her şey zamlandığı için hak sahiplerini daha fazla borçlandıracaklarını ima ediyorlar. Akp hükümetinin ekonomideki beceriksizliğini de hak sahiplerine fatura etmeyi düşünüyorlar

İMARA AÇIN

Buradan bir kez daha çağrıda bulunuyorum; Bir an evvel bölgeyi, söz konusu mahalleleri imara açın. Yurttaşlarımız belirlenen şartlar dahilinde, yerli müteahhitlerle görüşüp, kendileri anlaşarak ev sahibi olsunlar. Halkı daha fazla oyalamayın. hak sahipleri bir an evvel, borçlanmadan daha nezih ve daha sağlıklı şartlarda oturabilecekleri evlerine kavuşsunlar. Anayasamızda güvence altına alınan temel haklardan birisi de Mülkiyet hakkıdır 

YÜNTAŞ NASIL ZARAR EDER 

Yüntaş belediyeye ait bir kuruluş biliyorsunuz. Sayıştay’ın denetim raporuna göre YÜNTAŞ zarar ediyor, gelirleri giderlerini karşılamıyor. Üstelik çalışanların SGK primleri ve vergi borçları da ödenmemiş. Bünyesinde petrol istasyonları, Doğaltaş fabrikaları, parke fabrikaları, fırın&kafeleri olan bir işletme nasıl zarar eder, neden devlete olan borçları ödenmez? Bunların cevaplarını bekliyoruz. 

BELEDİYE’NİN ÖZEL KALEMİNE AİT OLAN BÜTÇEYİ BAŞKAN YARDIMCISI NASIL KULLANIR? 

Sayıştay’ın 2020 yılına ait denetim raporuna göre, belediyenin özel kalemine ait olan ve harcama yetkisi de özel kaleme ait olan bütçeyi, Başkan yardımcısı harcamış. Bunu biz söylemiyoruz, Sayıştay Denetleme Raporu söylüyor! Bunu nasıl yapmış, kim müsade etmiş, ne kadar bütçe nerelere harcanmış? Bunların da açıklamalarını daha fazla gecikmeden bekliyoruz. Milletten toplanan vergiler, su faturaları, ulaşım gelirleri nerelere harcandı? Açıklayacaksınız! Bu iktidarın uyguladığı beton ekonomisi, halkı fakirleştirmeye, birilerini de palazlandırmaya devam ediyor. Ancak yolun sonu görülmüştür. Gidiyor gitmekte olan akp ve küçük ortağının rantçı iktidarı! 

BROŞÜRLER DAĞITILDI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında da 81 ilde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da bir açıklama yapıldı. Ardından il-ilçe kadın kolları üyeleri ile "Benim Hakkım” adlı broşürler vatandaşlara dağıtıldı.