Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın gıdada yaşanan fahiş fiyatlarla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı ilginç paylaşıma tepki gösterdi. 

AKP’Lİ ÖZKAYA İÇİN NORMAL OLABİLİR AMA ASGARİ ÜCRETLİ VE EMEKLİ İÇİN BÜYÜK PARA..!

AKP Milletvekili Özkaya’nın 5 TL'ye de 20 TL'ye de domates satılmasını normal karşıladığı sosyal medya paylaşımının gıdada gelinen son durumu özetlediğinin önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “5 liralık domates ile 146 bin liralık arabayı ucuz bulup zamları eleştirmeyi provokasyon olarak gören bir vekilimiz var. 5 liralık domatesten bir asgari ücretli haftada 3 kilo alsa aylık 60 lira eder. 60 lira sayın vekil için küçük bir meblağ olabilir ama 2825 lira alan bir asgari ücretli için ya da 1800 lira maaş alan bir emekli için büyük para.” dedi.

BU FİYATLARI NORMALMİŞ GİBİ GÖSTERMEK AKIL TUTULMASIDIR

“Pazarda en az 10-15 çeşit domates var. Nasıl ki 146.900 TL'den 5.000.000 TL'ye kadar binek otomobil varsa 5 TL'den 20 TL'ye kadar domates de var…" ifadelerini kullanan AKP Milletvekili Özkaya’nın durumu normal göstermesini hayret ve ibretle karşıladıklarını belirten Köksal, “146 bin liralık arabaya gelince bir asgari ücretli 4 yıl boyunca maaşına hiç dokunmadan yemeden içmeden biriktirse ancak o arabayı alabiliyor tabii araba o fiyatta kalırsa. Ama bir gerçeği kabul etmişler 4 yıl önce 50 bin lira olan arabayı 150 bin liraya çıkarttıklarını ve tarım ülkesi olan Türkiye’de mevsiminde domatesi en az 5 liraya sattıklarını…” şeklinde konuştu.

SAYIN ÖZKAYA 1 AY KİRADA OTURUP ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNSİN BAKALIM O ZAMAN NE DİYECEK?

AKP’li Özkaya’yı bir ay boyunca kirada oturup, asgari ücretle geçindikten sonra bu sözleri sarf etmeye davet eden Milletvekili Köksal, “Sayın vekil gel bir ay boyunca başka hiçbir yerden gelir almadan evini de kiraya taşıyarak asgari ücretle geçinmeyi dene bakalım o zamanda 5 liralık domates ve 146 bin liralık araba ucuz gelecek mi? Halktan kopmuşluğun, tepeden bakmanın, kibrin, güç zehirlenmesinin, mağrurluğun, herşeyi ben bilirim diye üstünlük taslamanın sonucudur bu sözler…” diye konuştu.

EKMEK BULAMIYORLARSA PASTA YESİNLER…

“Millete çöpten veya pazar artıklarından nasıl yemek yapılacağını yandaş kanallarda tarif eden bir zihniyetten başka ne beklenirdi zaten?” diyen Köksal, “Sayın vekilin sözleri Fransa’da ekonomik açıdan sıkıntıda olan ve bir kuru ekmek bile bulamadıkları için yakınan halka “Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler” diyen Kraliçe Marie Antoinette’nin halktan kopukluğunu hatırlattı. Konuştukça batan, ekonomiyi her geçen gün zora sokan, 5’li müteahhiti zenginleştirip, yandaşlarına huzur hakkı diye çifter, çifter maaşlar bağlayanlar ilk sandıkta halktan tokadı yiyecekler.” ifadelerini kullandı.