Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, Türkiye’de icra iflas dosya sayısının bir yılda yüzde 30 oranında arttığını belirterek, “Ekonomiyi çok iyi bilmekle övünenlerin ülkemizi getirdiği durum ortada! Neredeyse her 3 kişiden 1’i icralık” dedi

Görgöz’ün açıklamaları şöyle:

İCRA DOSYALARI ARTIYOR

AKP iktidarları döneminde fabrika yerine bol bol icra dairesi açıldı. Bunun nedeni; Avrupa başta olmak üzere tüm dünyayı kıskandıran Saray iktidarının ekonomi yönetimi ve elbette bunun sonucunda iflas eden şirketler, artan işsizlik ve fakirleşen insanlarımızın sayılarındaki artıştır! Her geçen gün icralık dosya sayısı artıyor.

• Ulusal Yargı Ağı (UYAP) üzerinden alınan verilere göre bu yıl 1 Ocak – 17 Haziran günleri arasında icra ve iflas dairelerine UYAP üzerinden toplam 4 milyon 396 bin yeni dosya geldi. 3 milyon 248 bin dosya ise sonuçlandırıldı.

• Yeni gelen dosya sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30,1 oranında arttı.

• İcra dairelerinde derdest bulunan dosya sayısı son bir yılda 1 milyon 506 bin adet artarak 17 Haziran itibariyle 23 milyon 718 bine çıktı.

HER 3 KİŞİDEN BİRİ İCRALIK

Binali Yıldırım: Zafer Haftası’nda Afyon’da olacağız  Binali Yıldırım: Zafer Haftası’nda Afyon’da olacağız 

Ekonomiyi çok iyi bilmekle övünenlerin ülkemizi getirdiği durum ortada! Neredeyse her 3 kişiden 1’i icralık. Ülkemiz her yönüyle zengin bir ülkedir. Sadece kaynaklarımızı doğru kullanmak, ekonomiyi bilinçli, doğru ve ahlaklı yönetmek gerekir.

Elbette aynı zamanda “üretim ekonomisinden” yana olmak gerekir, “tüketim ekonomisinden yana değil!”