Görgöz’ün açıklamaları şöyle: 

“DOĞA” HESAP SORUYOR 

Öncelikle, Karadeniz’de yaşanan sel felaketlerinde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Doğal afetlerle karşılaştığımızda, ülkeyi yönetemeyen iktidar mensupları; Beklenmeyen sel felaketi, Beklenmeyen yangın felaketi, Beklenmeyen depremle karşılaştık demeyi bellemişler.

DOĞANIN TAHRİBİNE İZİN VERİLİYOR

Yıllardır çıkan yangınlarda 625 bin hektar orman yok olmuş. Hala gerekli olan ekipmanlar alınmıyor, önlemler alınmıyor! Dere yataklarına yapılan HES’ler, çarpık yapılaşma doğayı tahrip etmeye, yaşamı tehlikeye sokmaya devam ediyor. Can alıyor! Buna rağmen rant uğruna doğanın tahrip edilmesine izin veriliyor. 

VATANDAŞA IBAN ATIYORLAR

Yaptığınız hataların, yanlışların yapılmasına göz yumuyorsanız, bu felaketlerin gelebileceğini de bileceksiniz. Bekleyeceksiniz! Çünkü yaşanan felaketler, beklenmeyen felaketler değil. Afetlere karşı önlem alabilecek iktidar yok! Krizi yönetecek irade yok! Devlet “sosyal devlet” olma vasfını yitirmiş. Her yaşanan felaketin ardından ancak vatandaşa IBAN atıyor! 

DOĞAYI KORUYACAĞIZ

Bu felaketleri bir daha yaşamak istemiyorsak, doğamızı koruyacağız, sahip çıkacağız. Ormanlarımızın, dağlarımızın, derelerimizin, göllerimizin rant uğruna perişan edilmesine göz yummayacağız. Bunun için önce, ilk yapılacak seçimde çözüm üretemeyen, rantçı iktidarı göndereceğiz. Sonra hep birlikte “halkın iktidarını” kuracağız.