Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, asgari ücretin artması gerektiğini ancak artış oranı kadar işverene vergi indirimi yapılması gerektğini belirtti.

CHP’li Görgöz’ün açıklamaları şöyle:

ASGARİ ÜCRET ARTMALI AMA…

AKP İktidarı 20 yılda uyguladığı yanlış ekonomi politikalarıyla devletin tüm yararlı kurumlarını, üreten fabrikalarını bitirdi. Ülkemizde ekonomiyi atakta tutan “özel sektördür”. Asgari ücret arttırılmalı ancak bu artışın tamamı işverene yüklenmemelidir. Asgari ücretin arttığı oranda vergi indirimi ile işverene destek sağlanmalıdır.

AK Partili Ali Özkaya: Çiftçilerimizin alım fiyatlarından memnun AK Partili Ali Özkaya: Çiftçilerimizin alım fiyatlarından memnun

İŞLETMELER ÜRETİMİ SONA ERDİRMEK ZORUNDA KALABİLİR…

Aksi halde gelirleri artmayan, üretimde sorun yaşayan işletmeler, belli bir süre sonrasında dayanma gücünü yitirip, zorunlu olarak işi/üretimi sona erdirmek, kapanmak durumunda kalacaklardır. İşletmeler kapanınca üretim düşecek, bunun da ekonomiye yükü ağır olacak, işsizlik de çığ gibi artmaya devam edecektir. Devlet Sosyal Devlet olmalıdır. Hem çalışan işçimizi-emekçimizi, hem de işvereni, işletmeleri düşünmeli ve desteklemelidir.