CHP’li Erhan’ın Açıklaması şöyle: 

Hiç Yolu Yok Seçim Olacak

Bugün genel başkanımız sayın Özgür Özel’in çağrısına istinaden buluştuk. Emeklinin, çalışanın, esnafın, çiftçinin hakkını savunmak için buradayız. Mevcut iktidarı bu ülkede emek vermiş ve emek veren tüm insanların hakkını vermeye davet ediyoruz. Türkiye’de yaşayan insanlar artık yaşayamıyor. Tüm kesimler boğulmuş durumda ekonomik sıkıntıdan. Bu zamlar mutlaka yapılmalı diyoruz. Geçim olmazsa seçim olur dedik; şimdi de şunu diyoruz: zam yaparsan geçim olur, zam yapmazsan seçim olur diyoruz. Ya zam gelecek, geçim olacak ya da hiç yolu yok, seçim olacak.

Afyonlu emekli vatandaş Dervişoğlu’na isyan etti: Ayakta duramıyoruz! Afyonlu emekli vatandaş Dervişoğlu’na isyan etti: Ayakta duramıyoruz!

Türkiye Ayağa Kalksın

Bu gece Türkiye’yi ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Her şeye zam gelirken, sen de zam istiyorsan ayağa kalk diyoruz. Her şeye zam geliyorsa, Emirdağlı, Bolvadinli çiftçinin ürettiği arpaya, buğdaya,  Sultandağı, Çay çiftçisinin ürettiği vişneye, kiraza, Sandıklı, Dinarlı çiftçinin ürettiği patatese, Sinanpaşalı çiftçinin ürettiği bezelyeye de zam gelecek diyorsan ayağa kalk diyoruz. 

Whatsapp Image 2024 07 09 At 21.14.09

Bu Zamlar Yapılmazsa Bu Ülkede Yaşamak Da Çok Zor

Bugün Sandıklı’nın Saltık köyündeydim, patates fiyatı 5 lira. Geçen sene 13 lira olan patates bu sene 5 lira. Zarar ettim diyor orada konuştuğumuz çiftçi İsmail. Oradan bir video çektim, altına şöyle yazmış Nuribey: Bu ülkede çiftçi olmak çok zor. Evet Nuri abi bu ülkede çiftçi olmak çok zor, bu ülkede emekli olmak da çok zor, bu ülkede işçi olmak da çok zor. Bu zamlar yapılmazsa bu ülkede yaşamak da çok zor. Cumhuriyet’in kurulduğu topraklardan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz’u başlattığı Afyonkarahisar’dan, Cumhuriyet Halk Partisi olarak çağrı yapıyoruz: Eğer zam istiyorsan, asgari ücret artsın, emekli maaşı asgari ücret olsun diyorsan bu akşam başlıyoruz. Işıkları açıp kapıyoruz, zam isteyen bizimle olsun diyoruz. Ayağa kalkın, ışıkları yakın, kendinizi gösterin, hep birlikte sesimizi duyuracağız. Durmadık, yeni başlıyoruz. Zammı söke söke alacağız. Ya zam gelecek, geçim olacak ya da hiç yolu yok, seçim olacak.

Kaynak: Afra Nur Arslantaş