Afyonkarahisar Valiliği'nin Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın ifadesini istemesi üzerine CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan açıklama yaptı. 

Kurduğu vakıfla yaklaşık 150 öksüz ve yetim çocuğa "manevi babalık" yapıyor Kurduğu vakıfla yaklaşık 150 öksüz ve yetim çocuğa "manevi babalık" yapıyor

Erhan açıklamasında Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuk devleti olduğu ifade ederek şunları söyledi:

"Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarımız da hukuk kuralları içerisinde görevlerini sürdürmektedirler. Belediye başkanımız Burcu Köksal da hukukçu bir Belediye başkanı olarak kanunun gerekliliklerini yerine getirmektedir. Burcu Köksal sokağın sesini dinleyerek vatandaştan aldığı sorumluluğa göre hareket etmektedir. 

Valiliğin en önemli sorunu Iraklı mültecinin spor salonu mu?

Bu şehirde yaşayan insanların çok büyük sorunları var ve vatandaşımız bunlara çözüm bekliyor. Bunca sorunun arasında valiliğimizin en önemli gündeminin Irak’lı bir mültecinin spor salonu olması bu şehrin insanlarına yapılan bir haksızlıktır.
Bu zamana kadar hukuku hiçe sayan AKP yönetiminlerinden kalan alışkanlıklar Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarından beklenmemelidir. Hukuksuz uygulamalara göz yumulması beklenmemelidir.

Burcu Köksal'ı yıpratmaya çalışarak halkı karşınıza alıyorsunuz

Hiçbir resmi kurum hukuksuzluğu desteklememeli, teşvik etmemelidir. Daha önceki açıklamamda da belirttiğim üzere bu şehirde %50’den fazla oy almış, halkın bu derecede desteklediği bir belediye başkanını yıpratma çalışmaları halkı karşınıza almaktır ve halkı karşınıza alırsanız mutlaka kaybeden olursunuz. Her zaman Afyonlunun, hukukun, doğrunun ve Belediye başkanımız Burcu Köksal’ın yanında olacağız." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Kudret Kuş