İl Başkanı Faruk Duha Erhan, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in kendisiyle ilgili suç duyurusunda bulunması üzerine ifadeye gideceğini söyleyerek bir açıklama yaptı.

Erhan yaptığı açıklamada "Ne zormuş kaybetmek. 31 Mart’tan beri hala kabul edilemiyor. Afyonkarahisar belediyesini kaybettiniz, uykularınız kaçıyor, yerinizde duramıyorsunuz. Merak ediyorum; iktidarı kaybettiğiniz gün ne yapacaksınız?" ifadelerini kullandı.

Erhan açıklamalarının devamında şunları söyledi:

"Belediye başkanımızın valilik tarafından ifadeye çağrıldığı gün benim de savcılık tarafından ifadeye çağrılmam çok manidar. Öğleden sonra savcılığa gidip ifade vereceğim. 
19 Nisan’da yapmış olduğum basın açıklamasında sorduğum birçok soru varken sadece soruşturması süren kayıt cihazlarıyla ilgili sorduğum bir soru için suç duyurusunda bulunmuş Milletvekilimiz Sayın Yurdunuseven. Oysa ben o açıklamamda KPSS sınavında 90 alıp, mülakatta 10-15 puan verilen gençlerimizi de dile getirmiştim, vatandaşların belediye kapısında süründüğünü de dile getirmiştim, personelin zorla mitinge götürüldüğünü de. Mesela kendinizi halktan nasıl bu kadar soğuttunuz diye sormuştum, halk yürürken siz neden lüks araçlarla onlara tepeden baktınız dedim, AK Parti milletvekillerinin bugüne kadar mecliste Afyonkarahisar’ın sorunlarını dile getirmemesinden de bahsetmiştim, mesainizi halk için değil ne neden kendiniz için harcadınız dedim.

Kaybettiniz ve kaybetmeye devam edeceksiniz

Yurdunuseven bunların hiçbirini önemsememiş, o dönem soruşturması devam eden kayıt cihazlarıyla ilgili konuyu önemsemiş. Çünkü diğer bütün konular halkla ilgili, vatandaşımıza ilgili. İşte tam da bu yüzden kaybettiniz ve kaybetmeye devam edeceksiniz. Halkı karşınıza aldıkça kaybedeceksiniz. Sandıkta alınan sonucu kabullenmediğinizde kaybedeceksiniz. Halkımızın derdiyle dertlenmediğinizde kaybedeceksiniz. 

Afyon’da ‘acemi kasaplar’ hastanelik oldu: 20’ye yakın kişi kendisini yaraladı! Afyon’da ‘acemi kasaplar’ hastanelik oldu: 20’ye yakın kişi kendisini yaraladı!

Sizin dokunulmazlık zırhınız var, bizim arkamızda halkımız var

Dün attığınız tweette dokunulmazlıktan bahsetmişsiniz. Evet, sizin dokunulmazlık zırhınız var ama bizim de arkamızda politikalarınızla her gün hayatı daha da zorlaşan halkımız var. Sandıkta kaybettiklerinizi mesnetsiz suç duyurularıyla mahkeme koridorlarında aramaya çalışsanız da biz mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Geliriz, ifademizi veririz, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri de kararı verir ancak bu yıldırma çabaları, hukuki dayanaktan yoksun şikayetler bizi korkutmayacak ve yolumuzdan döndürmeyecektir. Tüm mağdur vatandaşlarımızla omuz omuza sürdürdüğümüz mücadelemiz AKP iktidarı sona erene kadar devam edecektir."

Muhabir: Kudret Kuş