2023 yılı Mayıs ayında dönemin belediye başkanı Mehmet Zeybek döneminde alınan TOGG markalı 03 ABL 001 plakalı araç Afyonkarahisar Belediyesi’nin makam aracı olarak kullanılıyordu. Mehmet Zeybek döneminde olduğu gibi Burcu Köksal’da bu aracı makam aracı olarak kullanmaya devam etmişti. Ancak aracın geri alınarak AK Partili Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş’a verildiği öğrenildi. 

Araç nasıl geri alındı? 

TOGG marka aracın Afyonkarahisar Belediyesi’nden nasıl alındığına ise Gazeteci Nail Azbay ulaştı. Azbay, X hesabı üzerinden detayları şu sözlerle aktardı: 
“Afyonkarahisar Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın altından TOGG markalı makam aracı geri alınarak Sandıklı ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Adnan Öztaş’a verildi. Eski Başkan Mehmet Zeybek döneminde satın alınan araç Burcu Köksal tarafından da makam aracı olarak kullanılıyordu”

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demirci: "Çağdaş ve bilimsel eğitim sistemi Türkiye’nin ihtiyacıdır" Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demirci: "Çağdaş ve bilimsel eğitim sistemi Türkiye’nin ihtiyacıdır"

Araç Belediyenin değil, Çevre Hizmetleri Birliği’nin çıktı

Araç nasıl geri alınabilir bunu araştırdım. Araç aslında Afyonkarahisar Belediyesi üzerinden satın alınmamış, Çevre Hizmetler Birliği üzerinden satın alınmış. Çevre Hizmetleri Birliği, İl Özel İdaresi dahil 60 belediyenin yer aldığı şehirdeki belde ve ilçe belediyelerinin hemen hemen tamamının üye olduğu bir birlik. Burada çoğunluk AK Parti’de… 

“Birlik seçimlerinden bir saat sonra araç geri istenmiş”

Yerel seçim sonrasında burada bir seçim olmuş, bu seçimler sonrasında AK Partili Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş, birliğin yeni başkanı seçilmişti. Tarihte ilk defa merkez belediye yerine bir ilçe belediyesinin başkanı birlik başkanı olmuştu. Öğrendiğim kadarıyla, seçim biter bitmez bir saat içinde Afyonkarahisar Belediyesi’nden TOGG marka araç için “aracı teslim edin” yazılı dilekçe gelmiş ve araç bu şekilde geri alınmış.” >>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş