CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu’nun “kırsaldaki çocuklar puanımızı düşürüyor” sözlerine tepki göstererek, “Senin o küçümsediğin köylü çocukları daha bir hafta önce Avrupa şampiyonluklarıyla göğsümüzü kabarttı” dedi

Köksal’ın açıklaması şöyle:

Sağlık Bakanının teşekkür ettiği personel işsiz kaldı Sağlık Bakanının teşekkür ettiği personel işsiz kaldı

KÜÇÜMSEDİĞİN KÖYLÜ ÇOCUKLARI TARİH YAZIYOR

“AKP’de kibrin geldiği nokta. Milleti ayrıştırmaya çalışanlar şimdi de milletin çocuklarını ayrıştırıp ötekileştirme derdine düşmüşler.Köylünün milletin efendisi olduğunu kavrayamayanlar böyle saçma sapan sözlerle dil uzatırlar. Bak Veysel bey o senin küçümsediğin köylü çocukları var ya onlar doktor oldu öğretmen oldu mimar oldu mühendis oldu vali oldu kaymakam oldu avukat oldu hakim oldu milletvekili bakan Başbakan hatta Cumhurbaşkanı oldu. Isparta İslamköylü rahmetli Süleyman Demirel en yakın örneğidir. Senin o küçümsediğin köylü çocukları daha bir hafta önce Avrupa şampiyonluklarıyla göğsümüzü kabarttı. Taşoluk Kasabası ve Nuh köyünden çıkan şampiyonlara bir bak istersen.

BECERİKSİZLİK VE BASİRETSİZLİK…

Senin o küçümsediğin köylü çocukları imkansızlıklara rağmen tarih yazıyorlar. Köy okullarını kapatan siz, taşımalı eğitimle çocuklarımızı sabahın kör karanlığında yollara düşüren siz, Öğretmen atamalarını yapmayarak öğretmen açığını kapatmayan siz, hiç durmadan müfredatı değiştiren sınav sistemini allak bullak edip çocuklarımızı yarış atına çeviren siz, okullarda 30-40 kişilik sınıflarda ders işlemeye mahkum edip derslik ve okul ihtiyacını karşılamayan siz, parasız yatılı devlet okulları yerine çocuklarımızı merdiven altı kurumlara mecbur eden siz, okulları nitelikli niteliksiz diye ayırıp çocukları istemedikleri okullara yönlendiren siz, okul idarecilerini belirlerken siyasi kriteri ve sendikal aidiyeti ön planda tutan siz, başarısızlık olunca da kabahatli köylü çocuğu öyle mi? Hadi oradan. Eğitimde başarısızlığın tek bir sorumlusu vardır o da beceriksiz ve basiretsiz iktidardır.”