CHP’nin Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Afyon İl Başkanlığı önünde konuşuyor. Parti önünde büyük bir kalabalık var.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 14.04.47 (1)

En dikkat çeken şey ise eski il başkanları Yalçın Görgöz, Kemal Demirkırkan gibi isimler alanda bulunarak Özgür Özel’e açık destek veriyor. Parti önünde açılan pankartlarda, “CHP Özgür’le özgürleşecek” yazması dikkat çekiyor. 

Özel, CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı önünde yaptığı konuşmada, kente her geldiğinde, örgütün her zaman kendisini bağrına bastığını söyledi. Cumhuriyet'in 100. yılında CHP'yi yönetecek ve kadrolarından güç alacak genel başkan adayı olarak geldiğini aktaran Özel, şöyle konuştu:

“Bu Parti Ve Örgüt, 6 Kasım Günü Ayağa Kalkacak”

"Parti içi çok farklı mücadele olabilir. Geçmişte kötü örnekleri var. Ama ne benden, ne ekip arkadaşlarımızdan bundan önce duymadığınız gibi bundan sonra da partimizi yapılacak kurultaydan sonra sıkıntıya sokacak, mevcut genel başkanımızı hırpalayacak, kendisini rencide edecek, parti içi mücadelenin dozunu kaçırıp babaevini kırıp dökecek, yakıp yıkacak bir anlayışta olmadık, olmayacağız. Çünkü bu parti ve örgüt, 6 Kasım günü ayağa kalkacak. Önümüzdeki yerel seçimleri ve ilk genel seçimleri alacak. Hepimize ihtiyaç var."

"Madden Ve Manen Örgütü Yalnız Bırakmayan Bir Genel Başkan Vadediyorum"

Özel, Milli Mücadele'nin başladığı Afyonkarahisar'da iki ilçe ve iki belde belediyesine gönlünün razı gelmediğini vurguladı.

“Ankara'dan Kararlar Veren, Tercihler Yapan Ve O Tercihi Afyonkarahisar'a Dayatan Değil…”

Bu cumhuriyet kentinde "partinin ayağa kalkıp, hak ettiği noktalara ve başarılara ulaşana kadar" gerekirse ayda bir gelip örgütle çalışacağını anlatan Özel, "Size koşan, terleyen, sizinle birlikte çalışan, sizinle birlikte başaran bir genel başkan vadediyorum. Size, örgütüne inanan, güvenen ve örgütünün arkasında duran, madden ve manen örgütü yalnız bırakmayan bir genel başkan vadediyorum. Ankara'dan kararlar veren, tercihler yapan ve o tercihi Afyonkarahisar'a dayatan değil, örgütüne kulak veren, örgütünün önüne sandığı koyan, ön seçimi yapan, örgütünü dinleyen bir genel başkan vadediyorum." diye konuştu.

Özel, CHP için önemli bir yolculuğun başladığını dile getirdi.

AK Parti ‘Müjde’ diye duyurdu: Afyon’daki o beldeye 20 Milyon TL’lik yatırım! AK Parti ‘Müjde’ diye duyurdu: Afyon’daki o beldeye 20 Milyon TL’lik yatırım!

“Size İnanıyorum, Güveniyorum”

Bu yolculuğun 15 Eylül'de adaylığının açıklanmasıyla başladığına dikkati çeken Özel, "Bu örgütün bir umuda, bir heyecana, ortaklaştığı ve inandığı bir hayal uğrunda yeniden ayağa kalkmaya ihtiyacı vardı. Biraz önce Kütahya'da, şimdi burada hafta içi mesai saati müsait olmayan bir gün ve saatte bir masanın başında 10-15 kişi oturup konuşmaya gidilirken bu süreçlerde, Kütahya'da sabah miting yaptık. Afyonkarahisar'da içeriye giremedik. Buralardasınız, bizimlesiniz. Değişim için, yüreğinizi ortaya koyuyorsunuz. Size inanıyorum, güveniyorum." ifadelerini kullandı.