İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Gün Fm’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtladı. Çoban’a eski Belediye Başkanı Abdullah Kaptan’ın Afyon Postası’nda yayımlanan röportajı da soruldu. Çoban bu soruya şöyle yanıt verdi: 

Aç Tavuk Kendini Darı Ambarında Zanneder

“Ben de bu açıklamaları nedeniyle Sayın Kaptan adına üzüldüm. Keşke hiç gündeme gelmeseydi. Bu açıklamalar doğru değil. Aç tavuk kendini darı ambarında zanneder derler. Ben o zaman İl Başkanıydım. Sayın Bakanımız ve vekillerimizle buluştuk. Tek tek ilçeleri konuştuk. Afyon merkeze gelince ben mevcut belediye başkanı dışında kim aday olursa kazanır dedim. Kaptan açıklamasında anketlerde önde çıkıyordum diyor. Bunlar doğru değil. 

Gez, Dolaş Bu Konulara Girme

“Teşkilatımızda da istenmiyordu. Abdullah Bey’e tavsiyem Afyon’u gezsin dolaşsın, bu konulara girmesin. Ayrıca Uydukent’in planlaması Mehmet Sami Hancıoğlu zamanında yapılmıştır. Sonraki kimse buranın imar planlarıyla oynamamıştır. Abdullah Kaptan benim aleyhimde konuşmaya devam etsin. Ben iki dönemde oyumu arttırarak seçildim” dedi. >>Hilmi Üstündağ’ın Haberi.

AK Parti ‘Müjde’ diye duyurdu: Afyon’daki o beldeye 20 Milyon TL’lik yatırım! AK Parti ‘Müjde’ diye duyurdu: Afyon’daki o beldeye 20 Milyon TL’lik yatırım!