Burdur Devlet Hastanesi'nde önceki gün diyaliz sonrası evde fenalaşan ve tedbir kapsamında hastaneye çağrılan hastaların tedavisi, çevredeki il ve ilçelerde sürüyor. 33 hastadan 18'nin durumunun ağır olduğu, bunlardan 14'ünün de entübe edildiği öğrenildi. Entübe edilen hastalardan bazılarının durumunun iyiye gittiği belirtilirken 6 hastanın Afyonkarahisar’daki tedavileri sürüyor. 

“6 Hasta Afyon’da tedavi görüyor”

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, 6 hastanın ilimizde tedavi gördüğünü söyleyerek, “Burdur Devlet Hastanesi’nde aldıkları hemodiyaliz seansı sonrası fenalaşan kişilerden 6’sı Afyonkarahisar’daki hastanelerimize sevk edildi. 4’ü Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne, 2’si ise AFSÜ Hastanesi’ne sevk edilen hastalarımızın ziyaret etmek ve durumlarını öğrenmek amacıyla Genel Başkan Yardımcımız Zeliha Aksaz Şahbaz, Bursa Milletvekilimiz Prof. Dr. Kayıhan Pala ve Samsun Milletvekilimiz Murat Çan ile birlikte hastanelerimize ziyaretlerde bulunduk.” dedi. 

Afyon’da ‘acemi kasaplar’ hastanelik oldu: 20’ye yakın kişi kendisini yaraladı! Afyon’da ‘acemi kasaplar’ hastanelik oldu: 20’ye yakın kişi kendisini yaraladı!

“Olay gizlenmeye çalışıyor”

Erhan, olayın gizlenmeye çalışıldığını kaydederek, “Devlet hastanesi ziyaretimizde yetkililer tarafından hastaların herhangi biriyle veya yakınlarıyla görüşmemizin mümkün olmadığı belirtildi. Daha sonra yaptığımız AFSÜ hastanesine ziyaretimizde ise sadece 1 hasta yakınıyla görüşebildik. CHP heyeti olarak özel hayatın gizliliği ve kişisel verilerin korunmasına son derece özen göstererek kamuya mal olmuş bu olayla ilgili bilgi alma talebimiz karşılanmamış, olayın gizlenmeye çalışıldığı görülmüştür.” dedi.

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek