Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal Seçim Koordinasyon Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuştu. Köksal’ın açıklaması şöyle: 

- Belediye başkanı olduğumda belediyeyi DEM ve HÜDAPAR ile yönetmeyeceğim

Tüm seçim dönemlerinde partimize yönelik yalan, sahte iddialar ve belgeler üretmekten çekinmeyen AKP, bu kez de Afyonkarahisar’da bizimle ilgili ‘terörle iş birliği yapıyor, PKK’lıları işe alacak’ gibi propagandası yapmaya başlamıştı. Kurtuluş Savaşı’nın başladığı memleketimde yalanlardan oluşan bu söylemle pirim kazanmaya çalışanlara toplu olarak yanıt verdik. Seçim süreci boyunca söylediğim gibi AKP’nin yalanlarına, montaj videolarına karşı söylemim nettir. Belediye başkanı olduğumda belediyeyi DEM ve HÜDAPAR ile yönetmeyeceğim. Afyonkarahisar İttifakı’nda DEM ve Hüdapar yoktur. 

Burcu Ss

-Bu memleketi seven herkese belediyenin kapısı açık olacak

Hiç kimse cümlelerimi kesip biçip cımbızlayıp başka anlamlar çıkarmaya çalışmasın. Tavrım nettir. Belediye başkanı olduğumda etnik kökeni ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan, bu ülkeyi seven, bu ülkenin birliğini ve bölünmez bütünlüğünü savunan herkese ardında kadar açık olacaktır. 

-Herkes eşit hizmet alacak

Belediyeler hiçbir ayrım gözetmeden tüm halka eşit hizmeti götürmekle yükümlüdür. Ataköy’den Kışlacık’a Karşıyaka’dan Dumlupınar’a kadar tüm mahallelerimiz Afyonkarahisar’da belediye başkanlığımızda eşit hizmet alacaktır. Bu türde ayrımcılık insani değildir hem de parti kültürümüze aykırıdır. Genel başkanımızın söylediği Afyonkarahisar’ı tüm Afyonkarahisarlılarla birlikte yöneteceğiz. Genel başkanla karşı karşıya geldi, yan yattı çamura battı gibi söylemleri de kabul etmiyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olan insanların yeri CHP’dir. 

Belediye Başkanı Burcu Köksal ilk nikahını kıydı: Bakın o çift kim? Belediye Başkanı Burcu Köksal ilk nikahını kıydı: Bakın o çift kim?

Whatsapp Image 2024 03 08 At 15.22.26

- Türkiye İttifakı’nı yurdumuzun dört bir köşesinde büyüteceğiz

Ben bu partinin bir evladıyım. Grup Başkanvekili ve belediye başkan adayıyım. Sayın Genel Başkanımızın liderliği yapılan milli takım gol attığında ayağa kalkanların, filenin sultanları kazandığında göz yaşı dökenlerin oluşturduğu Türkiye İttifakı’nı yurdumuzun dört bir köşesinde kararlıkla kuracağımız ve büyüteceğimizi vurgulamak isterim. CHP’nin yönettiği 11 büyükşehri tekrar kazanacağız ve belediye sayımızı artıracağız. Hiç şüphem yok ki Afyonkarahisar Belediyesi’ni de kazacağız. Ben tüm Afyonlu hemşerilerime bu memleketin bölünmez bütünlüğünü savunan herkese kendimi emanet ediyorum. 31 Mart’ta bu memleketin yiğit bir evladı olarak onlardan destek bekliyorum. 

-Soru almadan masadan kalktı

Köksal, basın toplantısı biter bitmez soru almadan masadan kalkarak basın mensuplarına teşekkür etti ve salondan ayrıldı.