Afyon'da Tarımsal Ticareti Güçlendirecek Depolar Hizmete Girdi Afyon'da Tarımsal Ticareti Güçlendirecek Depolar Hizmete Girdi

110 Milyon TL'ye ihale edilen Cirit Kayalığı Millet Bahçesi Projesi’nde onlarca çam ağacının saksıda kurumaya terk edildiği ortaya çıktı. Gazeteci Nail Azbay’ın konuyu gündeme getirmesinin ardından Belediye Başkanı Burcu Köksal, Afyon Postası’na özel bir açıklama yaptı. Köksal, özetle şunları söyledi: 

“Müteahhit Yapamayacaksa Bize Versinler Belediye Olarak Yapalım”

“Millet bahçesi ile ilgili, burası TOKİ’ye verilmiş. TOKİ burayı müteahhit bir firmaya vermiş. Burayı firma Millet Bahçesi olarak yapıp belediyeye teslim edecekmiş. Fakat görüldüğü üzere müteahhit firma üzerine düşeni yerine getirmemiş gözüküyor. Bize de ihbarlar geliyor, TOKİ tarafından yapılıp teslim edileceği için. Hatta ben şimdi sözleşmelere tekrar bakın dedim, Bir yerde açık varsa biz bu haliyle devir alalım, müteahhit yapamayacaksa… TOKİ müteahhit yerine bize ödeme yapsın, biz burayı Millet Bahçesi olarak kendi gücümüzle tamamlayıp vatandaşın kullanımına açalım istiyorum. Sözleşme buna el verir mi bunu bilemem.”

Muhabir: Esma Azbay