Belediye Başkanı Burcu Köksal, 100 günlük faaliyetleri hakkıdna basın toplantısı düzenledi. Başkan Köksal’a burada Mehmet Zeybek döneminde başlanan teleferik projesinin devam edip etmeyeceği sorusu yöneltildi. 

Köksal’ın Teleferik Yanıtı

Köksal teleferiğe devam edeceklerini söyleyerek, “Teleferik ile ilgili Ulu Cami ile alakalı UNESCO 2 Milyon TL’ye rapor istedi.  Ben belediye tarafından bu parayı ödeyemeyeceğimizi söyledim. Bu masrafı firma üstlendi. Teleferiğe devam edeceğiz. Dokuya kesinlikle zarar vermeyeceğiz. O bölgeye macera parkuru kazandıracağız” dedi. 

Köksal'ın Diğer Sorulara Verdiği Yanıtlar Şöyle:

YÜNTAŞ İşçileri Ne Zaman Zamlı Maaş Alacak?

-Temmuz 15 itibariyle YÜNTAŞ işçilerine maaşlar ödenecek. Kadrolu işçilerin maaşları düşüktü. Haziran itibariyle onların maaşları yükseldi. Bu ayda yükselmeye devam edecek. 15 Temmuz itibariyle söz verdiğimiz maaşları alacaklar. 

Olimpik Havuz Konusu

-Olimpik yüzme havuzu “acil iş” olarak ihale edilmiş. Uydukent’teki kanalizasyon mu acildir yoksa yüzme havuzu mu acil iştir. Bu konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

Afyonspor Konusu

-Afyonspor’u ligde tutmayı başardık. Şimdi onları şampiyon etmek. İş adamları ile görüşüyoruz. Afyonspor’u Spor AŞ yapmak istiyoruz. Buranın devamını sağlayacağız. 

Ambaryolu'nda Bayram Pazarı Konusu

-Bu bayramda bize müsaade edin dediler. Daha sonraki yıllarda bunu taşıyalım. Ambaryolu aşağı bölümüne açtırmadık üst Ambaryolu’na belli bir çizgide açtırdık. Önümüzdeki yıllarda üst Ambaryolu’nu kullandırmayacağımızı söyledim. 

'Böcek' Olayı

AK Partili Turgay Şahin’den Burcu Köksal’a havuz göndermesi: Geldiği günden bugüne suya sabuna dokunmayan AK Partili Turgay Şahin’den Burcu Köksal’a havuz göndermesi: Geldiği günden bugüne suya sabuna dokunmayan

-Böcek olayı yargıya intikal etti. Yargı bağımsız karar vermeli. Dolayısı ile yargıya intikal etmiş bir konunun siyasiler tarafından değerlendirilmesini doğru bulmuyorum. 

Kaynak: Hanım Sündük