Haziran ayı belediye meclis toplantılarında konuşan Belediye Başkanı Burcu Köksal’a AK Partili Bülent Eser bazı sorular yöneltti. Belediye borçlarından, işçilere vaat edilen maaş konusuna,  Zafer Kart’tan emeklilere verilecek desteklere kadar pek çok soru yönelten Eser’e Başkan Köksal özetle şöyle yanıt verdi: 

“Basketbolcuların Hiç Birine Para Ödenmemiş”

Basketbolcuların parası ödenmemiş. İcra geldi. Dosyaları kucağımızda bulduk. Dolar olarak borç geliyor. Belediye illiyet kurmuşlar. Onları ödemek için hukuk birimimiz gerekli görüşmeleri yapıyor. Bu borçlar bize kaldı. Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne elektrik borcu ödenmemiş. Mart ayında icra takibi Mart ayında yapılmış. Bunu da kucağımızda bulduk. Bu icra borçlarını hepsini kucağımızda bulduk. Hepsi ile tek tek görüşüyoruz. Taksitlendiriliyor, ödeniyor, borçlar kapatılıyor.  

İşçilere ne zaman 30 bin 400 verilecek?

Temmuz’dan itibaren 30 bin 400’ü vereceğiz. Borçlarımızı ödemekten anca vakit bulabildik. Yenilip içilmiş faturası bize kalmış. Daimi işçilerle ilgili artış yapacağız. Bir çoğu asgari ücret düzeyinde ücret alıyor. Haziran’dan itibaren onlarla ilgili başlıyoruz. Temmuz’da da YÜNTAŞ işçilerimize 30 bin 400 TL’yi vereceğiz. Hem borçlarımızı ödüyoruz hem de sözümüzü tutuyoruz. 

MHP İscehisar İlçe Başkanı Avni Azgın Belediye Başkanı Kılınçarslan'ı ziyaret etti MHP İscehisar İlçe Başkanı Avni Azgın Belediye Başkanı Kılınçarslan'ı ziyaret etti

Uydukent’te Kanalizasyon Sorunu Ne Zaman Açıklanacak?

Kanalizasyonu ikinci gün kucağımızda bulduk. İhale açtık. Çok yüksek fiyat verdiler 70 Milyon gibi, belediyemiz bunu kaldıramazdı. Bunu ödeyemeyiz. Kendimiz yapalım dedik, büz aldık. Yapımı ile ilgili personelimiz çalışacak, ama dışarıdan hizmet alacağız çünkü personelimiz yetersiz kalacak. Bu yaz Uydukent’in kanalizasyon sorununu çözeceğiz. 

Zafer Kart ve Emekliler Konusu

Zafer Kart projemiz üzerine Başkan Yardımcısı Cem Bey çalışıyor. Ayrıca gebelerimize süt desteği vereceğiz. Emeklilerimize söz verdik, kış döneminde ısınma desteğini sağlayacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmek için 5 sene gece gündüz çalışacağız. Sizlerden de destek bekliyoruz.

Muhabir: Egemen Toprak Çiçek'in Haberi