Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın talimatlarıyla Belediye Başkan Yardımcıları, özel kalem katında çalışan tüm personel, Protokol Yönetimi Uzmanı Nihat Aytürk'ten protokol eğitimi aldı.

Afyon’daki Sokak Röportajına Emekli Eşinin Feryadı Damga Vurdu: Perişan Olduk, Geçinemiyoruz! Afyon’daki Sokak Röportajına Emekli Eşinin Feryadı Damga Vurdu: Perişan Olduk, Geçinemiyoruz!

Köksal: Yararlı olacak

Eğitimin açış konuşmasını yapan Başkan Köksal, eğitimin son derece yararlı olacağını belirtti. Başkanımız Köksal, açış konuşmasından sonra salondan ayrılarak Aytürk'e teşekkür etti. Eğitime Başkan Yardımcıları Ömer Yıldız, Cem Kasapoğlu, Erkan Uysal, Eylem Ayar, Özel Kalem Müdürü Şehriban Öncel, Başkan Danışmanları ve Özel Kalem Müdürlüğü sekreterleri katıldı.

I M G 1325. J P G 07072024145624 3 1024 768

Protokol Yönetim Uzmanı Nihat Aytürk, Protokolün En Önemli Konularını Açıkladı

Eğitimde protokol kurallarının temel ilkelerine ve bu kuralların uygulandığı alanlara değinen Protokol Yönetim Uzmanı Nihat Aytürk, “Resmi giyim, resmi hitap ve selam, resmi davranış, resmi karşılama, ağırlama ve uğurlama ve resmi davette yeme içme unsurları protokolün en önemli konularını oluşturur. Protokolde, kişiye ya da kuruma layık olduğu değeri vermek esastır. Karşıladığınız ve oturttuğunuz yer ile ikramlarınız ona verdiğiniz önemi ve değeri gösterir” ifadelerini kullandı. Aytürk, protokolde oturma düzeni, yabancı konuk ağırlama, kurumlar arası resmi yazışmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar gibi pek çok konu hakkında da bilgi verdi.

Nihat Aytürk Kimdir?

Aydın'da doğdu. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nü bitirdi. Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, HSK, YSK, Bakanlıklar ve Valilikler dâhil 290 kurumda, 76 Üniversitede ve Harp Akademilerinde yönetim ve protokol konularında 995 seminer verdi. Ayrıca Irak siyasi parti yöneticilerine ve milletvekillerine; Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kosova ve KKTC üst yöneticilerine, yönetim ve protokol seminerleri verdi.

Kaynak: Hanım Sündük