Yayladan MasterChef'e! Afyonlu Ayşe Ana Kadroya Girmeyi Başardı Yayladan MasterChef'e! Afyonlu Ayşe Ana Kadroya Girmeyi Başardı

Belediye Başkanı Burcu Köksal, mahallelerde halk günü toplantısı yapmaya devam ediyor. Bu haftaki mahalle toplantılarının adresi Selçuklu Mahallesi oldu. 31 Mart’ta Burcu Köksal en çok oyu bu mahalleden almıştı. Burada bir konuşma yapan Başkan Köksal, özetle şunları söyledi: 

Bu Yaz Sizi Kanalizasyon Sıkıntısından Kurtaracağız

Biz her hafta bir mahallemizi bazen hizmetine göre iki mahalle olarak ziyaret ediyoruz. Sorunları yerinde halledip çözüme ulaştırmak bazen yapacağımız hizmetlerle ilgili mahalle ve muhtarın, sizlerin görüşlerini almak sıkıntıları, şikayetleri dinlemek adına her Cuma mahallelerde hemşerilerimizle buluşuyoruz. Bugün de Selçukludayız. Selçuklu mahallemiz sevdiğimiz bir mahallemiz. Çok eski olmamasına rağmen daha çok mahallemize göre yeni olmasına rağmen birçok sıkıntı yaşanan bir mahalle. Bu bağlamda da biz bu sıkıntılarla ilgili sizlerle görüşmek önümüzdeki süreçte Selçuklu mahallemize yapacaklarımızı tespit etmek için sizleri dinlemek adına buradayız. Burada biliyorsunuz mazbata aldıktan sonra yaşanan ikinci gün bir sıkıntı vardı. Kanalizasyon problemi. Ne yazık ki geçmişte yenilenmediği için çöken bir kanalizasyon sistemimiz vardı. Bununla ilgili ihaleyi tamamladık ve inşallah bu yaz sizi kanalizasyon sıkıntısından kurtaracağız. 

Selçuklu’ya Bilgi Evi Kazandıracağız

İkincisi kadınlarla ilgili bir bilgi evi eksikliği vardı. Kadın arkadaşlarımız burada meslek edinme kursları, hobi kursları istiyorlardı. Yine bizim projemiz olan üniversiteye ve liseye ücretsiz hazırlık kursları maddi durumu zayıf olan aileler için onlar da bilgi evinde verilecek. Dolayısıyla bu tip kursları hem kadınlar için hem öğrenciler için bir bilgi evi eksikliğimiz vardı. Ona ilişkin bir çalışma yürüttük, tespit ettik. İnşallah önümüzdeki süreçte Selçuklu mahallesine de bilgi evi olarak kazandıracağız.

Molozları Temizlemeye Başladık

Park, asfalt, temizlikle ilgili özellikle belirli yerlere hafriyat dökülmesi ile ilgili muhtarımızdan ve buradaki hemşerilerimizden birtakım sıkıntılar geldi. Temizlik işlerimiz harekete geçti molozların ve hafriyatların temizlenmesi ile ilgili çünkü geçmişte belirli yerlere moloz ve hafriyat dökülmüş oda o mahallede yaşayan mahalle sakinleri için artık çekilmez hal almış durumda. Onların temizliği ile ilgili de çalışmalara başladık. Sadece özel mülklerde ki temizliği vatandaşa ait olanlarda yapmamız pek mümkün olmuyor ancak vatandaşı bulup rızasını alarak yapabiliyoruz ama bize ait arazilere dökülmüş olan geçmişte hafriyat ve molozlar var Selçuklu sınırları içerisinde onları temizlemeye başladık. 

Akarçay İle İlgili Sinek Ve Koku Problemi Var

Asfalt ve kaldırımla ilgili sıkıntılar var hem vatandaşlardan hem muhtarımızdan bize ulaştı. Onlarla ilgili asfalt fen işlerimiz çalışma yürütüyor. Aynı zamanda Akarçay ile ilgili sinek ve koku problemi var. Sinekle ilgili veteriner işerimiz ilaçlama faaliyetini en maksimum düzeyde sürdürmeye çalışıyor. Araç eksikliğinden kaynaklanan birtakım sıkıntılarımız vardı bir taraftan da cumhurbaşkanlığı tasarruf tedbirleri genelgesiyle araç alımımız kısıtlanmıştı. Buna erişkin çözümler üretmeye başladık aslında sinek ilaçlamasının ilk üç ay içerisinde yapılması gerekir ama biz nisan da göreve geldiğimiz için oradan sonra bu tarz yerlere başlayabildik. En hızlı şekilde ilaçlamayı sürdürüyoruz. 

Akarçay İle İlgili Bilimsel Rapor İstedik

Akarçay ile ilgili koku problemiyle ilgili üniversiteden görüş istedik bilimsel olarak çözülür mü diye çünkü sürekli devam eden akarcayla ilgili sıkıntılar var. Durağan su olmasından kaynaklı aynı zamanda orada suyu hareketlendirmeye yönelik birtakım çalışmalar var. Selçuklu mahallesiyle ilgili bize gelen projeler var. Burası için neler yapabiliriz. Muhtarımızın bir ulaşım talebi var 14 ve 17 numaralı otobüslerimizle ilgili ona erişkin çalışıyoruz. Sorunları nasıl çözeriz, talepleri nasıl yerinde getiririz açıkçası bunun için buradayız. Muhtarımızın halk ekmek talebi var onu da gerçekleştireceğiz. Vatandaşımızın en çok alabileceği noktaya şu ana kadar elimizdeki bütün büfeleri mahallelere yerleştirdik. Buraya da Selçuklu mahallemize gelecek olan büfemiz var. Yapacak çok iş var. Biz kolları sıvadık çalışıyoruz elimizden geldiğince size hizmet etmeye çalışıyoruz. Esas sizi dinlemek istiyorum ve hepinize çok teşekkür ediyorum.

Muhabir: Başak Nakilcioğlu