Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, 100 günlük çalışmalarını basın mensupları ile paylaştı. Köksal’a belediye meclis üyesi Mustafa Karanfil’in kızının belediyede birim sorumlusu olarak ataması soruldu. Köksal, bu soruya şunları söyledi:

“Üniversite Mezunu, Alanında Yetkin”

İnsanları CHP’li, AK Partili, MHP’li, İYİ Partili diye ayırırsak bu belediye iş yapamayız. Hiç kimsenin siyasi görüşüne bakmıyoruz. CHP’li biri, üniversite mezunu, alanında yetkin birini belediyede çalışması kadar normal bir şey olamaz. 

“AK Partili Meclis Üyesinin Kızı Mimar Olarak Çalışıyor”

AK Partili Mustafa Ak, belediye meclis üyesi. Kızı belediyede mimar olarak görev yapıyor. Şimdi eğer bir belediye meclis üyesinin kızı belediyede bir birimde çalışıyor diye söylersek, CHP’li bir meclis üyesinin kızı olduğu için suçlanırsa o zaman biri de kalkıp derki AK Partili Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ak’ın kızı neden belediyede çalışıyor der. İbrahim Yurdunuseven’ın iki yeğeni neden belediyede işe alındı der. Ya da Ali Özkaya’nın yeğeninin itfaiyede neden çalıştığını sorgular. Bunu sorgularsak işin içinden çıkamayız. 

“CHP’li Birinin Çalışması Kadar Daha Doğal Ne Olabilir?”

AK Partili, MHP, İYİ partili kişiler burada çalışıyor. Bunlar çalışıyorken CHP’li birinin çalışması kadar daha doğal ne olabilir. Bu memleket siyasi görüşüne bakmadan hepimizin. Sırf CHP’li olduğu için çalışmasından daha doğal, ben bunun eleştirilmesini ben anlayabilmiş değilim. O zaman AK Partili girmeyecek, MHP’li olmayacak, İYİ Partili gelmeyecek, CHP’li çalışmayacak o zaman kimle çalışacağız? Herkesin bir siyasi görüşü var. Biz bunlara bakmaksızın buna göre bir görevlendirme yapmaya çalıştık. Bilgisine verimine tahsiline göre görevlendirme yaptık. 

Saadet Partili Karataş: Siyaset ayrışmak için değil birleşmek için yapılır Saadet Partili Karataş: Siyaset ayrışmak için değil birleşmek için yapılır

“Garnizon Millet Bahçesi Tamamlanabilecek Bir Halde Değil”

Başkan Köksal’a, Mehmet Zeybek döneminde 29 Ekim’de açılacağı duyurulan Garnizon Millet Bahçesi konusu da soruldu. Köksal, “Garnizon Millet Bahçesi çok ilerlemiyor. Elimizde bulduk. Proje şirket tarafından kanaatimce tamamlanabilecek bir halde değil. Tıpkı Cirit Kayalığı’ndaki gibi. Buraları bırakırlarsa biz tamamlayıp vatandaşın kullanımına açarız."

Kaynak: Afra Nur Arslantaş