-Afyon Postası’nın Haberi.

Vali Gökmen Çiçek, ilçe ziyaretlerine Bayat’tan devam etti.

BRİFİNG ALDI

Bayat Kaymakamlığına ziyarette bulunan Vali Gökmen Çiçek, Kaymakam Ömer Tekeş’ten ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri hakkında brifing aldı. Kaymakamlık birimlerinde de incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, personele kolaylıklar diledi.

PROJELER HAKKINDA BİLGİ ALDI

Bayat Belediyesini ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur’dan ilçenin sosyal ve ekonomik durumu ile yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı. Vali Çiçek, karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet etti.

"ALLAH BİZİ SİZLERE MAHÇUP ETMESİN"

Vali Gökmen Çiçek Bayat ilçesi programı kapsamında 2004 yılında Şırnak’ta Şehit düşen J. Astsb. K. Çvş. Bahadır Özenç’in ailesini ziyaret etti. Anne Satı ve Baba Ali İhsan Özenç ile görüşen Vali Gökmen Çiçek: “Allah bizi sizlere hiçbir zaman mahcup etmesin” dedi.

KİLİM ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİ

Dünyaca ünlü Bayat kilimlerinin üretildiği atölyeleri de ziyaret eden Vali Çiçek, ziyareti kapsamında Twitter hesabı üzerinden şunları paylaştı:

TÜRKİYE’NİN TEK TESCİLLİ KİLİMİ

“Ecdadımızın Orta Asya’dan Anadolu’ya taşıdığı değerimiz,her bir motifinde ayrı bir anlam, desenlerinde ayrı güzellikler var. Türkiye’nin tescilli tek kilimi olan yüzde yüz yün kök boyaları, 120 yıl solmadan kendini muhafaza eden Bayat Kilimlerinin yapıldığı atölyelerdeyiz.”