BAŞKAN KAYACAN DURUMA EL KOYDU

Futbola olan yakın ilgisi, Afjet Afyonspor maçlarını bizzat takip etmesi ve Afjet Afyonspor’a taraftar ve otobüs desteği vermesi ile bilinen Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, onursal başkanı olduğu Bolvadin Belediyespor’un deplasman dahil tüm maçlarına gidecek kadar futbolu seviyor. Bolvadin Belediyespor’un ilk yarıda 1 galibiyet 2 beraberlik ve 10 mağlubiyetle ligi sonuncu sırada tamamlamasına razı olmayan Kayacan Bolvadin Belediyespor yönetimi ile toplantılar yaparak kötü gidişata adeta dur dedi.

 

GALATASARAY FUTBOL AKADEMSİNDEN HOCA GETİRDİ

İlk olarak futbol takımının başına İstanbul’dan Galatasaray Futbol Akademisinde görev yapmış, birçok milli futbolcuyu Türk Futboluna kazandırmış tecrübeli teknik adam Ünsal Yaşar ve ekibinin getirilmesinde yardımcıi olan Kayacan, daha sonra BAL liginin belki en düşük bütçeli ama en etkili futbol oynayan ekibinin transferleri için bizzat devreye girdi.

 

DÜŞÜK BÜTÇE İLE LİGDE ADINDAN SÖZ ETTİREN TAKIM KURDULAR

Kısıtlı bütçe ve maddi imkanlara rağmen akılı trasfer politikası sonucu yapılan transferlerle ligin ikinci yarısına fırtına gibi başlayan Bolvadin Belediyespor ikinci yarının ilk maçında şampiyonluğun güçlü adaylarından Aliağaspor’a hakem hataları ile yenilmesine rağmen pes etmedi ve ardından oynanan 3 maçta 7 puan toplayarak BAL ligi 8. Grubun adından en fazla söz ettiren ekibi oldu.

 

GENÇ YETENEKLERİN TERCİHİ OLMA YOLUNDA İLERLİYORLAR

Kadrosuna Galatasaray ve Beşiktaş altyapısından genç ve gelecek vaat eden oyuncular katarak Türk futbol kamuoyunda adından sıkça bahsettiren temsilcimiz son iki maçını galibiyetle kapatırken, 3 maçtır da yenilmiyor.

 

Bolvadin Belediyespor BAL ligi 8. Grup 18. Haftasında şampiyonluğun en güçlü adaylarından Yunus Emre Belediyespor ile 16 Şubat Pazar günü saat 14:00’de kendi evinde karşılaşacak. Şampiyonluk yarışını etkileyecek bu önemli karşılaşma Kanal3 Televizyonu tarafından da canlı yayınlanacak.