Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde EBA Destek Noktası açıldı. Bu törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’da katıldı. 

Yalçın burada şunları söyledi: 

420 BİLGİSAYAR VAR

''Uzaktan eğitimin yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan 1. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm öğrencilerimizin  eğitim öğretimlerinin aksamaması için ilimizde toplam 122 EBA Destek Noktası oluşturduk. Oluşturduğumuz EBA Destek Noktalarından 420 bilgisayar ile 44 tanesi merkez okul ve kurumlarımızda;  ilçelerimizde ise 610 bilgisayar ile 78 EBA Destek Noktası oluşturduk.” 

OKULA GİDECEKLER, BU NOKTALARDA EĞİTİM GÖRECEKLER

“EBA Destek Noktalarına okullarımız, Halk Eğitimi Merkezleri, bilgisayar laboratuvarı ve Z kütüphanesi olan okullarımız olmak üzere birçok okulumuz katkı sağladı. Oluşturulan EBA Destek Noktalarımızı; öğrencilerimiz, görevli öğretmenlerimizin gözetiminde kullanabilecekler. İlimiz okul ve kurumlarında an itibariyle yeni EBA Destek Noktaları oluşturmaya devam ediyoruz. Tüm dünya ve ülkemiz olarak bu zorlu sürecin bir an önce bitmesi ve tekrar öğrencilerimize kavuşmak dileği ile EBA Destek Noktalarının kurulmasında emeği geçen okul/kurum müdürlerimize ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.''