Şirketten yapılan açıklamaya göre, minikleri hem eğlendirecek hem becerilerini geliştirecek çok sayıda yarıyıl etkinliği Biletinial'da sahnelenecek.

Aileler, çocuk oyunlarından çocuk filmlerine, dans, ritim, drama, resim ve seramik atölyelerinden müzikli gösterilere kadar yüzlerce etkinliğin yer aldığı biletlere tek tıkla ulaşabilecek.

5 sezondur izlenilen müzikli çocuk oyunu "Charlie'nin Çikolata Fabrikasında" yarıyıl tatili boyunca çocuklarla buluşacak.

Enes Danış'ın yönettiği, Berkay Şanveren, Şerife Letifoğlu, Burak Cankurtaran, Öykü Su Okur ve Rutkay Balcılar'ın oynadığı oyun, 23 Ocak'ta Kadıköy Eğitim Sahnesi'nde, 28 Ocak'ta Hilltown Seyirlik Sahne'de, 29 Ocak'ta Kozzy Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi'nde, 30 Ocak'ta ise Watergarden Performans Merkezi Duru Ataşehir'de izleyiciye sunulacak.

"Goldilocks ve Üç Ayı" isimli hikayeden "Tiyatro Fil" tarafından uyarlanan İngilizce müzikal oyunu 29 Ocak'ta Torium Sahne'de çocuklarla bir araya gelecek.

Türk eğlence sanatının en önemli örneklerinden olan gölge oyunu Karagöz Hacivat'ı, Emirhan Sertyalın ve Gökçe Güneyoğlu 20 Ocak'ta Eskişehir Mahfil Sahne'de seyircinin beğenisine sunacak.

Spor yapmayı seven ve ormanda mutlu yaşayan süper tavuk ve arkadaşlarını anlatan interakif çocuk oyunu "Süper Tavuk" 25 Ocak'ta Nergis Gösteri Salonu'nda Ankaralı miniklerle buluşacak.

Çağlar Tüfekçi, Öze Solak Altun, Emre Işındağ, Tara Haçikoğlu ve Şebnem Mazak Dirikolu'nun rol aldığı "Kırmızı Başlıklı Kaz" oyunu 27 Ocak'ta Bursa BAOB Sahne'de olacak.

20, 21 ve 28 Ocak'ta ise "Akıllı İbiş" minik tiyatroseverlere Ankara Demiurk Sahne'de buluşacak.

Sarsılmaz Silah Sanayi Türkiye'deki başarısını küresel pazarlara taşıyor Sarsılmaz Silah Sanayi Türkiye'deki başarısını küresel pazarlara taşıyor

- Hem eğlendiren hem beceri kazandıran atölyeler

AKM Çocuk Sanat Merkezi, her yaştan çocuğa uygun, birbirinden farklı atölyelerle keyifli bir tatil imkanı sunuyor.

Yaratıcılık ve estetik düşünceyi geliştiren, sosyal beceriyi, iletişimi ve öz güveni sağlayan, sanatla çözüm ve arayışlara çıkaran drama atölyesi, çocuklara yeteneklerini keşfetme, yaratıcılıklarını geliştirme ve piyanoyu deneme fırsatı sunan piyano atölyesi, 4-6 yaş arasındaki çocukların yer davulu, metalofon, ritim çubukları, ses boruları, üçgen ziller gibi orff çalgılarını kullanarak ritmik duygularını geliştirmeyi, orkestranın bir parçası olmasını sağlamayı, el-göz-beyin koordinasyonunu geliştirmeyi ve konsantrasyonu artırmayı amaçlayan "erken müzik atölyesi" gibi birçok atölye her yaş grubundan çocukları bekliyor.

Ayrıca Elif Mira önderliğinde düzenlenecek "Çocuklar İçin Çocuk Edebiyatı Atölyesi"nde de resimli çocuk kitaplarından hareketle çocukların okuma, yazma ve becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Atölye, 22 Ocak'ta CSO Ada Fuaye Alanın'da gerçekleştirilecek.

Sıradışı Yapım'ın "çocuklar için yaratıcı tiyatro drama eğitimi" 20 Ocak'tan 24 Şubat'a kadar Malatya Kültür Merkezi'nde devam edecek.

Çocukların sosyalleşmesini sağlayan, düşünme becerilerini geliştiren ve girişkenliklerini artıran atölye programı her yaş grubu çocuğa göre düzenlenebiliyor. AA

Kaynak: aa