Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı olan Kadir Sayın’ın sahibi olduğu firma şimdide medya sektörüne giriş yaptı. Afyon Postası ismini taklit ederek sektöre giriş yapan Sayın, yakın zamanda Afyonkarahisar Belediyesi’nden yüklü miktarda ihaleler kazanması ile dikkat çekmişti. 

BİSİKLET YOLUNDAN 10 MİLYON, MİLLET KIRAATHANESİ’NDEN 20 MİLYON

Sayın'ın sahibi olduğu firma, 10 milyon liraya tamamlanan ve tartışma konusu olan Uydukent bölgesindeki bisiklet yolunu inşa etmişti. Firma daha sonra ise Zafer Meydanı’ndaki 20 Milyon liralık Millet Kıraathanesi projesini almasıyla dikkat çekmişti.

TARTIŞMALI ALT GEÇİTE İMZA ATTI

Sayın’ın sahibi olduğu firma, Burhanettin Çoban’ın belediye başkanlığı dönemindede Asri Mezarlık karşısındaki Necmettin Erbakan köprülü geçitini ve sürekli kazaların yaşandığı Jandarma Alt geçiti ihalelerini alarak milyonları kasasına koymuştu.  

ŞİMDİDE MEDYA SEKTÖRÜNDE

Afyon Postası ismini taklit ederek şimdide medya sektörüne adım atan Sayın’ın kurduğu internet haber sitesi dün AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ında dikkatini çekti. Partide tüm milletvekillerinin katıldığı basın toplantısında konuşan İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, kurulan sitenin adının Afyon Postası'ndan üç harf çıkartılarak kurulduğunu görünce “Afyon Postası değil dimi, hayırlı olsun. Güzel olmuş. Yeri neresi?” dedi. O esnada salonda “Sayın firmasının kuruluşu” sözleri kameralar tarafından kaydedildi. 

MEDYA SEKTÖRÜNDE PERSONELLERE 4 AY MAAŞ ÖDEMEMİŞTİ

Kadir Sayın’ın aslında bu medyadaki ilk deneyimi değil. Daha önce Afyonkarahisar’daki Kanal 3 Televizyonu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığınıda üstlenen Sayın, kendi döneminde personellere yaklaşık 4 ay boyunca maaş ödenmemiş ve personeller kanal önünde eylem yapmıştı. O eylem sonrasında ise bazı personellerin işlerine son verilmişti. >>Nail Azbay'ın Haberi.