Başkan Mehmet Zeybek’in açıklamaları şöyle:

ETKİNLİKERE İMZA ATTIK

Motokros alanımızda Uluslararası Akrobasi Şampiyonası’nı gerçekleştirdik. 2021 yılında Dünya Motokros Şampiyonası’nı gerçekleştirdik. 8 günde 160 bin kişinin katılımıyla bunu gerçekleştirdik. Gastronomi ili seçilmiştik. UNESCO’nun bizde istediği Festival yapmamız gerekiyordu. Bunu 2021’de gerçekleştirdik. Kültür alanında desteklediğimiz Kitap Fuarı’nı gerçekleştirdik. 

550 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK

Göreve geldiğimizden bu ana kadar bu ekonomik krize ve Covid nedeniyle gelirlerin azalmasına rağmen 550 Milyon liralık bir yatırım gerçekleştirdik. Sokak sağlıklaştırmamız vardı 17 Milyonluk onu bitirdik. Buranın hizmete alımını gerçekleştirdik. Şükrü Çelikalay ismini verdiğimiz alt geçidimizi Aralık ayı başında hizmete açtık. Gastronomi Konağımızı hizmete açtık. Yöresel ürünlerimizi orada sunmaya başladık. Burası şehrin tanıtımında ciddi şekilde görev üstleniyor.

MİLLET KIRAATHANESİ DÖVİZDEKİ DALGALANMAYA TAKILDI

Millet Kıraathanemizin ihalesini gerçekleştirdik. Maalesef dövizdeki dalgalanmadan dolayı müteahhit arkadaşımız başlayamadı. Piyasaların durmasını bekliyor hemen başlayacak. Tahmini ihale bedeli 20 Milyon.  

ANIT KAFE İÇİN 1 MİLYON LİRA HARCADIK

Anıtpark’taki Anıt Kafe’yi hizmete açtık. Mezbelelik bir görüntü vardı. 1 milyon liralık bir masrafla orayı hizmete açtık. Asfalt ve yol çalışmalarından bahsetmek istemiyorum. 775 km sıcak asfalt döktük. Sathi kapalamada rekor kırdık. Park bahçelerde Ataköy’deki Şehitler Parkı’nı hizmete açtık. Cep parklar açtık. 

TELEFERİK İHALESİNE ÇIKACAĞIZ

2022 yılından çok  çok ümitliyim. Başımızda ümmetin umudu Sayın Cumhurbaşkanımız var. 2022 ve 2023 yılında yapılacak olan seçimlerde de gene başarısını artıracağından benim şüphem yok. 37 projemiz vardı. 23-24 tanesini tamamladık. Diğerlerinin ihalesi tamamlandı. 2022 yılında da 140 bin yolcu garantili teleferik ihalesine çıkacağız. Mekanik otopark projemiz var. 55 Milyon liralık bir proje maliyeti var. Yap işlet devret modeliyle bu sene ihaleye çıkacağız.