Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada 49 yılı dolduran minibüslerin mahkeme kararı ile çekilmesi gerektiğini belirterek, “Ben minibüs duraklarındaki arkadaşlara söyledim. Mahkeme kararına uygulamamak belki suç. Ben bunu uygulamayı düşünmüyorum” dedi

Belediye Meclisi’nde 49 yılı dolan minibüslerin plakalarının süresinin yıl sonuna kadar uzatılması konuşuldu.

Burada konuşan Başkan Zeybek, mahkemenin bu konuda kararı olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

KARARA UYMAMAK SUÇ AMA…

MHP'li Altan: Milli Eğitim Müdürü Afyon’a hiçbir şey vermiyor, git kardeşim! MHP'li Altan: Milli Eğitim Müdürü Afyon’a hiçbir şey vermiyor, git kardeşim!

Ben geçtiğimiz hafta Şoförler Odası başkanımızla durakları dolaştık. Verilen karar neticesinde 49 yıllık ile sınırlanmış. Sefere başladığı tarih baz alınacak. 7-8 hattın süresi doluyor. Ben minibüs duraklarındaki arkadaşlara söyledim. Mahkeme kararına uygulamamak belki suç. Ben bunu uygulamayı düşünmüyorum. Arkadaşlar çalışmaya devam etsin dedim. Arkadaşlar şimdi tekrar bir dava açtı. Artık o davayı da bekleriz artık. Bunlar araçla ilgili değil plaka süresi ile ilgili.

BELEDİYE ÖNCÜLÜĞÜNDE KOOPERATİF KURALIM

365 minibüs Afyon’un bir gerçeği. Fakat baktık Mahkeme farklı bir karar verdi. Sizlerle birlikte oturacağız. Minibüs taşımacılığından vazgeçeceğiz. Ya kooperatif gibi bir şey kuracağız, belediyenin öncülüğünde, hepsini bir havuza toplayacağız. Bu şehre yakışır taşımacılığı el birliği ile gerçekleştirmeliyiz. Gönlümüz bu esnaflarında mağdur olmamaları yönünde.