Belediye Meclisi’nde konuşan Başkan Mehmet Zeybek, 20-29 Ağustos tarihlerinde Hava Meydan Komutanlığı’nda Suriye’deki Pençe-Kilit harekatına katılan 50’ye yakın F-16 uçaklarının, Atak helikopterlerinin, Irak ve Suriye’de terörle mücadelede kullanılan mühimmatın sergileneceğini söyledi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Ağustos ayı meclis ayı toplantılarının açılışında konuşarak özetle şunları söyledi:

KAPANMA OLMASIN DİYE DUA EDİYORUZ

2 yıldır Covid belasından kurtulduk derken tekrar vaklar artmaya başladı. Hatırlatma aşıları noktasında sağlık bakanlığından bilgiler geliyor. Allah bizi daha kötüsünden korusun. Bu hastalığın yayılması bile bizleri tedirgin ediyor. Kapanma olmasın diye biraz daha dikkat edelim diye dikkat ediyoruz.

SELÇUK BAYRAKTAR VE BAKAN VARANK GELİYOR

Karadağ'da mahsur kalan Afyonlu işçiler ile ilgili sıcak gelişme Karadağ'da mahsur kalan Afyonlu işçiler ile ilgili sıcak gelişme

Ağustos ayı Zafer Haftamızın kutlanması hem Büyük Taarruz’un 100. Yılı kapsamında dolu dolu geçecek. 9-10 Ağustos’ta Teknofest ve Gençlik Oyunları Festivali’nin olduğu bir hafta olacak. Teknofest’te valilik ve belediyemiz müşterek olarak organize ediyoruz. Büyük ihtimal Selçuk Bayraktar katılacak Sanayi Bakanımız Mustafa Varan’ın gelme ihtimali yüksek.

F-16 UÇAKLARI, ATAK HELİKOPTERLAR AFYON’DA SERGİLENECEK

Uluslararası halk dansları gösterilerimiz olacak. 12 ülkeden katılım olacak. 20-29 Ağustos arasında Hava Meydan Komutanlığı’nda Suriye’deki Pençe-Kilit harekatına katılan 50’ye yakın F16 uçaklarının, Atak helikopterlerinin, Kuzey Irak ve Suriye’de terörle mücadelede kullanılan mühimmatın sergileneceği aşağı yukarı 100 bin kişinin izleyebileceği bir organizasyon olacak. Belki de Türkiye’de ilk olacak. Halkımızın F 16 uçaklarının pilotları ile görüşebilecekleri, mühimmatları görebileceği bir organizasyon olacak. Dolu dolu geçen bir hafta olacak.

MOTOKROS ŞAMPİYONASI AFYON’DA

31 Ağustos’dan 4 Eylül tarihleri arasında 180 ülkede canlı yayınlanan Dünya Motokros Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. Farklı olarak burada 8’nci ayak yapılıyordu. 9’ncu ayak İtalya’da oluyordu. Zannediyorsam 10 ayaktan oluşuyor. Şampiyon kupalarının takdim edileceği bir organizasyon daha var bu sene onu da Afyon’a aldık.

UZUN ÇARŞI GİRİŞİNDEKİ BORDÜRLER DEĞİŞECEK

Sokak sağlıklaştırma çalışmalarımıza Uzun Çarşı’da başladık. Orta refüj çalışmalarımız Yeşilyol ve Ordu Bulvarı’nda tamamlandı. Göbek çalışması olarak örnek olsun diyerek Askerlik Şubesi karşısındaki yeri yaparak gösterdik. Yarın itibariyle Uzun Çarşı girişindeki yuvarlağı ve üçgen yeşil alanı kendi ürettiğimiz bordürlerle değiştireceğiz. Afyon’umuza farklı bir görüntü verelim diye çalışıyoruz.

ZAFER MÜZESİ

Zafer Müzesi Milli Parklar ihalesini yaptı. Sanıyorum bu müteahhit tasfiyeye gitti. Bu onaylanırsa yeni ihale olacak. Ben sayın valimize söyledim. Dışında çevrelenen bariyerlerin kaldırılması gerekiyor. 1 yıldır aynı şekilde duruyor. Hiçbir çalışma yok. Yeniden bir ihale yapılırsa yeniden çevrilsin. Bu durumu sayın valimizde takip ediyor. >>Nail Azbay'ın Haberi.