Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Taş Medrese'deki programda, il protokolü ve vatandaşlarla bayramlaştı.

G Kzpuz P Ww A A1 Ujs

Yiğitbaşı: Birlik beraberliğimiz güçlensin

Yiğitbaşı, manevi atmosfer ve iklimin doya doya yaşandığı ramazan ayını geride bıraktıklarını söyledi.Afyonkarahisar'ın kalkınması için daha güçlü bir geleceğe emin adımlarla ilerlemesi için omuz omuza ve kol kola çalışmaya gayret edeceklerini dile getiren Yiğitbaşı, "Hepimiz, bu bayramı da birlik beraberliğimizin, pekişmesi ve güçlenmesi için bir vesile olarak görelim."dedi. 

G Kzpuy O X Q A E Lz7B

Başkan Köksal: Halkın iradesi, sandığa yansıdı

Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal, hemşehrilerinin ve tüm İslam Âleminin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında; “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından ilk kez bir araya gelmiş bulunuyoruz. Memleketim, doğduğum ve doyduğum şehrim Afyonkarahisar’a Belediye Başkanı olarak hizmet etmekten duyduğum heyecan ve mutluluğu sizin ile paylaşmak isterim. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu inancıyla Belediye Başkan Adayı olduğum ilk günden itibaren bütün vatandaşlarımız ile temas kurduk; dertleri dinledik; çözüm önerilerimizi ve projelerimizi anlattık. Sokakta gördüğümüz ve bize baharı müjdeleyen halkın iradesi, sandığa yansıdı ve bugün Belediye Başkanı olarak sizlerin karşısındayım. Çok iyi biliyorum ki bu görevler vatandaşın yaşam kalitesini artırmak, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler çıtasının üzerine çıkmak ve özetle halka hizmet için büyük bir şanstır. Vatandaşın bize tanıdığı yatırım ve hizmet şansını en iyi şekilde kullanarak bize oy verenleri mahcup etmeyeceğiz; oy vermeyenlerin de gönüllerini kazanmak için çalışacağız. Bayramlar, sevgi, saygı, hoşgörünün yaygınlaştığı; dayanışma ruhunun pekiştiği güzel günlerdir. Bugün güzel bir günde, tarihi bir mekânda sizlerle bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Afyonkarahisar için çalışacak, şehrimizin ulusal ve uluslararası düzeyde tanınması; yaşanabilir bir kent olması için gece-gündüz demeden çalışacağız. Bugün aynı zamanda Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümü. Devletin bekası, vatanın birliği, milletin dirliği, birlik ve beraberliğimiz adına bu topraklar için şehit düşen kahraman polislerimiz ve askerlerimizi rahmetle, gazi polislerimiz ve askerlerimizi saygıyla anıyor; Türk Polis Teşkilatı’na görevinde üstün başarılar diliyorum. Mübarek Ramazan Bayramınızı tekrar gönülden kutluyor; bayramın huzur, mutluluk, barış ve bereket getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

G Kzo H P W Q A E8Y T J

Köksal’a tebrik

Törende, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan, MHP Afyonkarahisar milletvekili Mehmet Taytak, İYİ Parti Afyonkarahisar milletvekili Hakan Şeref Olgun ve Belediye Başkanı Burcu Köksal de konuşma yaparak, katılımcıların bayramını tebrik etti. Tüm protokol mensupları Başkan Köksal’ı tebrik etti. Yiğitbaşı ve il protokolü, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığındaki personelle bayramlaştı, Hava ve Polis Şehitliği'ndeki mezarlara karanfil bırakıp, dua etti.

Afyon’da çok sayıda köy için çevre yolu inşa edildi: Sıcak asfalt atıldı Afyon’da çok sayıda köy için çevre yolu inşa edildi: Sıcak asfalt atıldı