Yarkadaş, şunları söyledi: 

MHP’li Mehmet Taytak’tan AK Parti’ye üstü kapalı gönderme: Dedikodu ile rüzgarımızı kestiler MHP’li Mehmet Taytak’tan AK Parti’ye üstü kapalı gönderme: Dedikodu ile rüzgarımızı kestiler

-Burcu Köksal dilinin sürçmediğini, Afyon’a verdiği sözü tuttuğunu söyledi

Bu sözleri işittikten sonra Burcu Köksal’ı aradım. Önce telefonu kapalıydı. Seçim çalışmasına gitmiş. Daha sonra dönüş yaptı. Sadece sana açıklama yapacağım dedi. Başka bir gazeteciye de açıklama yapmayacağım dedi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel bu sözler edilirken otobüsün içinde. Bu sözlerden sonra Özgür Özel Uşak’ta konuşma yapıyor. Burcu Köksal’ın dilinin sürçtüğünü söylüyor. Fakat Burcu Köksal tam tersini söyledi bana. Bana kendisi şunu söyledi. Ben Belediye Başkanı seçildiğimde Afyonkarahisar’ı DEM Parti ile yönetmeyeceğim. Ben bir dil sürçmesi yapmadım. Ben verdiğim söz üzerine konuştum. Ben ilk günden bu sözü verdim. Bu sözümün arkasındayım dedi. Peşinden de şunları ifade etti. Ben Afyonkarahisar İttifakı kurdum. Bu ittifak içinde DEM Parti hariç herkes vardır. Bu ittifak içinde AK Partilisi, MHP’li, DSP’li, Gelecek Partili, Zafer Partili herkes beni tanıyan herkes Afyonkarahisar İttifakı’nın içindedir. 

-Kılıçdaroğlu ile 40 gündür hiç görümedim

Peşinden kendisine şunu sordum. Burcu Başkan siz kongrede Kemal Kılıçdaroğlu ile hareket ettiniz. Afyon’daki kongrede tartışmalar yaşandı. Siz Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştünüz mü diye sordum. Bu da demagoji yapılacağını söyledim. Kendisi bana Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile çalışmak onu tanımak benim için onur meselesidir. Ancak ben son 40 gündür Kemal Kılıçdaroğlu ile yüz yüze ya da her hangi bir aracı ile konuşmadım dedi.