ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, katıldığı yerel bir televizyon kanalında emeklilere indirim yapılmasını istedi. Serteser, ATSO üyelerine seslenerek şöyle dedi: Emeklilerimiz zor durumda, Allah yardımcıları olsun. Geçen hafta SGK İl Müdürümüz beni ziyaret etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile bu yıl emekli yılı ilan edildi. SGK Müdürümüz Odadan ilan edip, yerel işletmelerimizin emeklilerimiz için indirim kampanyası yapmalarını sağlayalım dedi.  Emeklilerimizin refaha ulaşması için bizlerde bu kapsamda elimizden geleni yapmamız lazım. Üyelerimizden kâr marjı müsait olanların emeklilerimize indirim yapmalarından memnuniyet duyacağım.”

Serteser’in diğer açıklamaları şöyle: 

“Afyon’da Voltranı Oluşturmalıyız”

Türkiye’yi konuştuk değil mi Afyon’da da aynısı olmalı. Başımızda Valimiz var, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, sivil toplum kuruluşlarımız, Odamız, Borsamız, Esnaf Odaları Birliğimiz, bu kurumlarımız bir dişlinin çarkları, bir tanesi eksik olursa, dişli güzel dönmez. Dolayısıyla uyum içerisinde olursak Afyonumuzu geliştiririz, çünkü hepimizin birbirimize ihtiyacı var, yani voltranı oluşturmalıyız. 

“Afyon’u farklı noktalara taşıyalım”

Herkesin fikri ayrı olabilir, siyasi görüşü farklı olabilir; söz konusu Afyon olduğu zaman bütün fikir ayrılıkları bir kenara bırakılıp asgari müşterekte birleşilmelidir. Ekonomi programı tutsun, enflasyon düşsün, biz de birlik olup bu fırsatı değerlendirip Afyon’u farklı noktalara taşıyalım. İçinde yaşadığımız için fark etmiyoruz belki ama Afyon çok önemli bir yerde. Dışarıdaki insanlar bunu fark edebiliyor.

ABD'den Bodrum'a akın var: Bakın neden? ABD'den Bodrum'a akın var: Bakın neden?

“İki Metropolü Birebirine Bağlayan İl Olacağız”

2026 yılında gecikme olmazsa Polatlı, yani Ankara-Afyon hızlı treni bağlanacak. Eskiden birkaç müteahhide ihale edilen İzmir hattı ise, bütçesi hazırlanarak tek firmaya ihale edildi. Orasının da 2027 yılında tamamlandığını düşündüğümüzde, o yıl biz iki metropolü birebirine bağlayan İl olacağız. Yani Türkiye’nin ikinci büyük şehri, Başkenti Ankara ile üçüncü büyük şehir olan İzmir’i birbirine bağlayan il olacağız.  Bir tanesine 1 saat 40 dakikada, bir diğerine ise 2 saatte ulaşmış olacağız. Günü birlik faaliyetlerde, çalışanların, öğrencilerin kısa vadeli ulaşımlarında ciddi fırsatları doğuracak bize. Bir diğer proje ise İstanbul-Antalya. Oda buradan geçecek; planlaması yapılıyor. Dolayısıyla on yıl sonra Afyon’u bambaşka bir yerde göreceğiz.

Muhabir: Kudret Kuş’un Haberi.