-Afyon Postası’nın Haberi. 

13. Alay Komutanı Binbaşı Galip de dahil olmak üzere savaşta şehit düşmüş olan 12 Subay ve 6 Er'in yattığı Anıtkaya Şehitliğinde bugün Büyük Taarruz ve Zafer Haftası etkinlikleri vardı. Covid 19 salgını nedeniyle bu sene kutlamalar kısıtlı gerçekleşiyor.

12 PROTOKOL GÖREVLİSİ VE MEMURLAR DIŞINDA KATILIM OLMADI

Her yıl binlerce vatandaşın katıldığı Anıtkaya’da ki törenlere sadece 12 protokol mensubu ve görevli memurlar katıldı. Vatandaşlar tedbirler nedeniyle törenlere katılmadı. Halk olmadığı için bu sene askeri geçiş törenide olmadı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve çelenk sunumuyla tören sona erdi. 

KARANFİL BIRAKTILAR

Tören sonrasında protokol mensupları şehitliğe karanfil bıraktı. Törenlere Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve askeri erkan katıldı. 

ARŞİVLERDEN ÇIKAN FOTOĞRAFLAR YÜREKLERİ SIZLATTI

Bir kaç yıl öncesinin arşivlerinden çıkan fotoğraf kareleri ise yürekleri sızlattı. O fotoğraflara bakıldığında yediden yetmişe tüm Anıtkaya halkının Zafer Bayramı’nı kutlamak için şehitliğe akın ettiği görülüyor. Yine köyde kurulan Kılıç Kalkan Ekibi ve Zeybek Ekibi’nin de Zafer Haftası etkinliklerinde boy gösterdiği görülüyor. Aslında köy halkı bu gösterilerle ilk kez bu törenlerin içinde yer almıştı. Daha önceki yıllarda sadece askerlerin geçiş gösterisi olur ve törenler sona ererdi. Köy halkı kendi bünyesinde oluşturduğu halk oyunları ekipleri ile kendi bayramlarını kutlamıştı. 

Afyon Postası olarak temennimiz bir an evvel bu salgın sürecini atlatmayı, gelecek sene bu bayramı coşkulu bir şekilde kutlamayı ümit ediyoruz. 

İŞTE BU SENEKİ KUTLAMALARDAN BAZI FOTOĞRAFLAR...

2017 YILINDAKİ KUTLAMALARDAN BİR KAÇ KARE ARŞİV FOTOĞRAF...