Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen serginin açılışına Anadolu Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, Tazelenme Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Emre Birinci, Mandala dersi eğitmeni Fatma Doğruoğlu ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

“Tazelenme Üniversitesi öğrencileri aktif şekilde çalışıyor”

Serginin açılış konuşmasını yapan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal sergiye dair, “Sizlerle bugün böyle bir sergide yer aldığım için oldukça mutluyum. Tazelenme Üniversitesi öğrencileri olarak sizlerin aktif çalışmalarda yer alıyor olması oldukça gurur verici” dedi.

"Bu sergi, öğrencilerimize motivasyon kaynağı oldu”

Tazelenme Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Emre Birinci, “Tazelenme Üniversitesi 4’üncü sınıf öğrencilerimiz güz döneminde 12 hafta boyunca ‘Mandala’ dersi aldılar. Bu sergideki amacımız ise, 12 hafta boyunca almış oldukları eğitimler ile harmanlamış oldukları ürünlerin bir şekilde sergilenmesi. Hem öğrencilerimize moral ve motivasyon sağlamak hem de yapmış oldukları çalışmaların diğer insanlarla da buluşturulması amacıyla bu sergiyi organize ettik” şeklinde konuştu.

“Özveriyle çalışarak bu güzel ürünleri ortaya koyduk”

Mandala dersi eğitmeni Fatma Doğruoğlu ise serginin açılışında şu şekilde konuştu:

Bakan Göktaş, Eskişehir’de Büyük Emirdağlılar Buluşması’na katıldı Bakan Göktaş, Eskişehir’de Büyük Emirdağlılar Buluşması’na katıldı

“Sizlere ders verdiğim ve bu projede yer aldığım için çok mutluyum. Güz dönemi boyunca öğrencilerimizle birlikte çok güzel çalışmalar yaptık. Büyük bir özveriyle çalışarak bu güzel ürünleri ortaya koyduk. Bizler de bu çalışmaları sergiyle taçlandırmak istedik. Katılımları için Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal’a teşekkür ediyorum.” İHA

Kaynak: iha