Şirketten yapılan açıklamaya göre, "Allianz Seninle" yaklaşımıyla müşterilerinin yaşamına değer katmaya devam eden Allianz Türkiye, hayat sigortaları alanında fark yaratacak yeni ürününü çıkardı.

Lokanta ve kafelerdeki ürünlerde vergi düzenlemesi Lokanta ve kafelerdeki ürünlerde vergi düzenlemesi

Müşterilerinin hayati önemdeki birçok riskini 10 yıllık süre ile teminat altına alan "Her An Yanında Hayat Sigortası", yalnızca yaşam kaybı teminatı sağlayan klasik hayat sigortalarına kıyasla çok daha özellikli, kapsamlı ve uzun süreli bir ürün olmasıyla öne çıkıyor.

20 kritik hastalığın yanında, 10 farklı kritik ameliyata karşı da uzun vadeli güvence sağlayan sigortayı yaptıran müşteriler, kritik bir hastalık teşhisi konduğunda, ciddi bir ameliyat geçirmeleri durumunda, hastalık veya kaza sonucunda maluliyet riski yaşamaları halinde tazminat alıyor.

Bu sayede, aldıkları tazminat ile tedavi süresince gelişen farklı finansal ihtiyaçlarını karşılayarak, zorlu süreçte sadece kendi sağlıklarına odaklanabiliyor.

- "Hayati bir süreçte maddi endişeler yaşanmıyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Allianz Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Fisun Koç Doğan, hayati bir sağlık sorunu yaşayan müşteri ve ailelerini farklı finansal kayıplara karşı uzun süreli güvence altına alan yeni bir hayat sigortası geliştirdiklerini belirtti.

Ciddi hastalık teşhisi konulan veya ameliyat geçiren kişilerin, sağlık giderlerinin yanı sıra pek çok farklı finansal zorluk yaşayabildiğine dikkati çeken Doğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Müşterilerin böylesine hayati bir süreçte maddi endişeler yaşamadan, ailelerini güvence altına alarak, tamamen sağlıklarına kavuşmaya odaklanabilmeleri çok önemli. Tam da bu ihtiyaca yanıt vermesi için sunduğumuz yeni hayat sigortası ürünümüzle, müşterimiz tedavi sürecinde çalışamaz ve gelir kaybı yaşarsa, alacağı tazminat ile kirasını, kredi borcunu veya çocuklarının okul masraflarını karşılayabiliyor. Tamamen tercihleri doğrultusunda finansal ihtiyaçlarını giderme imkanına sahip oluyor."

"Her An Yanında Hayat Sigortası"nda maluliyet teminatı da yer alıyor. Hastalık veya kaza sonucunda sürekli olarak malul kalma durumunda olan müşteriler tazminat alabilirken, vefat durumunda ise belirlenen vefat teminatı tutarında tazminat müşterilerin belirleyeceği kişilere ödeniyor. Sigorta ürünü, kapsamlı check-up ve çevrim içi diyetisyen hizmetleri de sunuyor.

Yeni hayat sigortasının sağladığı vergi avantajı sayesinde, poliçe için ödenen primler yüzde 100 oranında gelir vergisi matrahından düşülebiliyor. Sigortanın teminat tutarları ise zamana karşı değerini koruması için yıl dönümlerinde değiştirilebiliyor. Enflasyon oranına paralel yapılan teminat artışlarında süreç, ek bir risk değerlendirmesi talep edilmeden, kolay ve zahmetsiz şekilde ilerliyor.