Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezinin (ULAKBİM) açıkladığı performans göstergelerinde üst sıralarda yerini aldı.

217 ÜNİVERSİTE VAR

TR DİZİN’de yer alan ve tüm yılları kapsayan analizde Afyon Kocatepe Üniversitesi yayın sayısı sıralamasında Türkiye’deki 217 üniversite arasından 35. sırada yer aldı. Yine, TR DİZİN’de tüm yılları kapsayan analizde, Atıf Sayısı Sıralamasında ise Afyon Kocatepe Üniversitesi 33. sırada bulunuyor. 2015- 2019 yıllarını kapsayan TÜBİTAK Destekli Proje Sayısı sıralamasında ise AKÜ, 217 üniversite arasında 34. sırada yer aldı.

AKÜ: BAŞARIMIZ TESCİLLENDİ

Web of Science (WoS), uluslararası yayınlar ve atıflar üzerinden ülke, üniversite, konu ve araştırmacı bilimsel yayın performanslarını ölçmekte ve gösterge raporları yayınlamaktadır. ULAKBİM tarafından yapılan biyometrik analizde 2018-2019 yıllarını kapsayan Uluslararası WoS yayın sayısı sıralamasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkiye’deki 217 üniversite arasında 77. sırada yer aldı. Yine 2018-2019 yıllarını kapsayan Uluslararası WoS atıf sayısı sıralamasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkiye’deki 217 üniversite arasında 56. sırada yer aldı. Bu veriler bilimsel araştırmalar ve yayınlar açısından AKÜ’nün başarısını bir kez daha tescillemiş oldu.