CHP Afyonkarahisar eski il başkanı Dr. Kemal Demirkırkan Akit TV sahibi ve genel yayın yönetmeni hakkında suç duyurusunda bulundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Anıtkabir'i ziyaretinin haberini canlı olarak veren Akit TV bir skandala imza atarak haberi, 'Devletin zirvesi Anırkabir'de' olarak vermişti.

BU NASIL BİR DÜŞMANLIK?

Demirkırkan "Bu olay basit bir yanlışlık şeklinde geçiştirilemez. Anıtkabir'i Anırkabir olarak yazmak; nasıl bir düşmanlıktır. Bu ülke, bu vatan ve Atatürk'ten bu kadar çok mu nefret ediyorsunuz?" dedi. Demirkırkan Afyonkarahisar Adliyesi Basın Savcılığına verdiği dilekçe ile Akit TV sahibi ve genel yayın yönetmeni hakkında Atatürk'ün manevi şahsına hakaret içeren eylemin, TCK ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında kanun hükümleri gereğince soruşturulması ve cezalandırılması istemiyle suç duyurusunda bulundu.
HER ZAMAN KARŞILARINDA TÜRK MİLLETİNİ BULACAKLAR
Demirkırkan yaptığı açıklamada; "Özgürlük ve bağımsızlığımızın mimarı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önderimizi ebedi istirahatgahında bari rahat bırakın. Bu ülke sahipsiz değildir. Ulu önderimize dil uzatanlar her zaman karşılarında Türk milletini bulacaklardır. Ancak, Atatürk'e alenen hakaret eden ve bunu bir alışkanlık haline getirenlerden hesap sorulmalıdır. Bu hesabı da yüce Türk Adaleti soracaktır. En azından böyle umut ediyoruz." dedi .