"Hayatımızın her alanında bizlerle birlikte toplumun ayrılmaz bir parçası olduklarını gösteren engelli kardeşlerimiz için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasına vesile olmasını diliyorum."ifadelerine yer verdi.

AK Parti'nin 2005 Yılında çıkardığı Engelliler Kanunu ile eğitim, bakım ve istihdam gibi birçok farklı konuda engelli vatandaşlara kolaylıklar sağlandığına vurgu yapan Yurdunuseven; "AK Parti çatısı altında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ilk günden beri haklarını savunduğumuz ve yanlarında olduğumuz engelli vatandaşlarımız 2005'te yine AK Partimiz ile hayata geçen Engelliler Kanuna kavuştu. Bu kanun ile her zaman engelleri aşacağına inandığımız engelli vatandaşlarımız bundan sonraki süreçte birçok farklı spor, sanat, edebiyat, sivil toplum, siyaset ve iş dünyası gibi hayatın farklı alanlarında sergiledikleri üstün başarılarla, azim ve kararlılıklarıyla ne kadar doğru bir hamlede bulunduğumuzu bizlere göstermiş oldular. Her zaman önce insan diyen ve insan merkezli yönetim anlayışını benimsemiş AK Parti olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik adımlar atmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, bu özel günün engellilere yönelik farkındalığın artmasına ve herkes tarafından daha fazla sorumluluk alınmasına vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.